ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

Vlerëso Produktin

280L2,000L

PLASTOLIT

Plastolit është një produkt i lëngshëm që i jep llaçit me bazë çimentoje plasticitet, fuqi lidhëse dhe të gjitha avantazhet e gëlqeres. Është shtesa ideale për prodhimin e llaçit për ndërtim, suva, shtresa të varfëra etj. Shtohet në ujin që i hidhet llaçit dhe për shkak të plasticitetit sasia e ujit të kërkuar është më e vogël.

SKU: N/A Tags: ,

280L2,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT – PLASTISTIFIKUES LLAÇI

PËRSHKRIMI
Plastolit është një produkt i lëngshëm që i jep llaçit me bazë çimentoje plasticitet, fuqi lidhëse dhe të gjitha avantazhet e gëlqeres. Është shtesa ideale për prodhimin e llaçit për ndërtim, suva, shtresa të varfëra etj. Shtohet në ujin që i hidhet llaçit dhe për shkak të plasticitetit sasia e ujit të kërkuar është më e vogël.
PERGATITJA!
Reduktojmë sasinë e ujit për llaçin duke e zëvëndësuar gëlqeren me PLASTOLIT.

  • Llaç muri dhe shtresa të varfra: 50g plastolit për 25 Kg cimento (0.2%)
  • Për përgatitjen e 1m3 llaç nevojiten: Cimento: 225 Kg Rërë: 0.90 m3 PLASTOLIT: 450 g
  • Për pregatitjen e llaçit për suvatim. 75 g PLASTOLIT per 25 Kg çimento (0.3%).

KUJDES!
Plastolit mund të përdoret 18 muaj nga data e prodhimit nëse është ruajtur në ambalazh origjinal edhe të pahapur në temperatura ndërmjet 5°C dhe 35°C. Të mbrohet nga ekspozimi në diell dhe ngrica. PLASTOLIT ofron një punueshmëri më të mirë kur përzihet me rërë me granulometri të seleksionuar. Dozimi shtesë (më shumë se 0.4% e peshës se çimentos) do të reduktojë fortësinë e llaçit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

Paketimi

1kg, 5kg, 10kg

Ngjyra

Kafe

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT
ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

280L2,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart