STUKO SHKUMORE ELAFROSTOKOS

700L

ELAFROSTOKOS

 • Nuk e humb vëllimin kur thahet
 • Shpohet, mban gozhda dhe vida
 • Mbush vrima të vogla dhe të mëdha deri në 5 cm me një lëvizje

700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

STUKO SHKUMORE ELAFROSTOKOS

STUKO SHKUMORE ELAFROSTOKOS është e gatshme e përzier, tepër e fortë, bazuar në rrëshirë akrilike dhe sfera të zbrazëta të silicës, për mbushjen e vrimave të vogla dhe të mëdha deri në 5 cm thellësi dhe plasaritje në një drejtim. Lehtë i zbatueshëm dhe nuk humb vëllim në tharje. Pranon gozhda dhe vidat. Për mbushjen dhe riparimin e vrimave dhe çarjeve të vogla dhe të mëdha në shumicën e nënshtresave të muraturave si suva, tulla, gurë, beton dhe pllaka gipsi. Përdorimi i brendshëm dhe i jashtëm. Kur përdoret jashtë kërkohen dy shtresa të bojës. Krijon sipërfaqe shumë e lëmuar, mund të rilyhet me çdo bojë.

Përgatitja e sipërfaqeve

 • Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga i gjithë materiali me defekt dhe ngjitje dobët, papastërti, yndyrë dhe kripëra.
 • Përzieni butësisht në një qëndrueshmëri të butë.
 • Prekni kokat e gozhdave dhe vidave me astar të bazuar në vaj.

Aplikimi

 • Mund të aplikohet direkt nga paketimi. Stuko mirë në riparim. Niveloje me sipërfaqen përreth, me një shpatull mbushni cdo parregullsi në sipërfaqet murale.
 • Zëvendësoni kapakun menjëherë pas përdorimit. Mbroni nga acar.
 • Për bojën me bazë uji duhet të mbahet një kohë tharje minimale prej 2 orësh. Për bazën e tretësit bojë një kohë tharje e 1 ditë do të mbahet.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

PAS PERDORIMIT

Lani mjetet në ujë të ngrohtë menjëherë pas përdorimit.

Specifikime

 • Lloji: Stuko e bazuar në rrëshira akrilike.
 • Pesha specifike: 0.60 g / ml
 • VOC: 0 g / L
 • Mënyra e aplikimit: Shpatull
 • Trashësia e aplikimit:
 • Koha e tharjes: 2 orë – 1 ditë
 • Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura), si dhe nga lloji i sipërfaqes.
 • Jeta e magazinimit: 5-35 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO SHKUMORE ELAFROSTOKOS

Karakteristikat Kryesore
Koha e Tharjes

2 Orë

Specifikime
Paketimi

600ml

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO SHKUMORE ELAFROSTOKOS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart