STUKO E GATSHME AKRILIKE

Vlerëso Produktin

250L1,200L

AKRILIKOS STOKOS OIKODOMON

Stuko murature akrilike.

 • Zbatim i kollajt
 • Lehtë për të fërkuar
 • Mbushja e jashtëzakonshme
 • Tharja e shpejtë

250L1,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

STUKO E GATSHME AKRILIKE

STUKO E GATSHME AKRILIKE OIKODOMON është një stuko akrilike me murature të bardhë për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Është i përshtatshëm për mbushjen dhe veshjen e suvasë ose betonit dhe për dru. Ka veti të shkëlqyera të punës, mbushjes dhe nivelimit. Thahet shpejt pa plasaritje dhe është e lehtë për t’u fërkuar duke dhënë një sipërfaqe të lëmuar dhe të qëndrueshme pa papërsosmëri.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Zbatohet pa rralluar me mallo dhe mund të lëmohet pas 3 orësh duke përdorur një gërryes të përshtatshëm letër
 • Mund të rilyhet me bojra të bazuara në emulsion ose tretës.

Specifikime

 • Lloji: Stuko akrilike me bazë uji.
 • Metoda e aplikimit: mallo.
 • Rrallimi: Gati për përdorim
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 2-3 m² për kilogram në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: prekeni pas 1 ore dhe mund të lëmohet pas 3 orësh. Koha e tharjes varet kushtet e motit (lagështia, temperatura)
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO E GATSHME AKRILIKE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

2 m²/kg

Koha e Tharjes

1 Orë

Specifikime
Paketimi

5kg, 400gr, 800gr

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO E GATSHME AKRILIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

STUKO E GATSHME AKRILIKE

250L1,200L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart