FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI

Vlerëso Produktin

1,200L

Llaç i thatë i parafbrikuar bazuar në sulfat kalciumi, i cili përziet me ujë të pastër. Përbëhet nga anhidriti, gipsi i veçantë, superplasifikuesit dhe aditivët (0 deri në 4 mm) siç janë anhidriti natyror i grimcuar ose rëra kuarci. Klasifikimi i cilësisë sipas DIN EN 13813: CA-C25-F5.


1,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI

FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI është një llaç i thatë i përzier në fabrikë mbi një sulfat kalciumi bazë e destinuar për përzierje me ujë. Përbëhet nga anhidrit, gips special, superplastizimin e përzierjeve dhe agregateve (0 deri në 4 mm), të tilla si kokrrizat anhidrit natyral ose rërë silicë. Klasifikimi i cilësisë acc. në EN 13813 CA-C25-F5

Karakteristikat dhe vlera e shtuar

 • Përçueshmëri e lartë termike
 • Mund të zbatohet me makinë Performance
 • Performancë e lartë e aplikimit
 • Vetë-nivelimi tkurrje dhe stres shumë i ulët
 • Zona me pak nyje
 • Cilësi e kontrolluar, konsistencë e lartë

Fusha e aplikimit

FE 50 Largo është ideale për vetë-nivelimin e dyshemeve për banesa me një familje, shtëpi me tarraca, ndërtesa banimi ose zyra shumëkatëshe në ambiente të brendshme.

Përdoret si:

 • Shtresë niveluese, trashësi nominale ≥ 35 mm
 • Shtresë niveluese, trashësi nominale ≥ 35 mm mbi elementet e ngrohjes
 • Veshje në një shtresë ndarëse, trashësia nominale ≥ 30 mm,
 • Shtresë niveluese e lidhur, trashësi nominale ≥ 25 mm
 • Veshje si dysheme e zbrazët, trashësi nominale ≥ 30 mm.

Aplikimi

Përgatitja

Për 40 kg llaç të thatë (1 thes) rreth. Kërkohen 6.5 l ujë të pastër.

Përzierja

Përzierja me makinë

Pëlhura dyshemeje Largo përzihet me ujë të pastër në pompat e përzierjes (p.sh. PFT FERRO 100, PFT G 4 ose të ngjashme) dhe derdhur mbi  sipërfaqe të përgatitur.

Aplikim

Përhapja e rekomanduar 38 deri 43 cm ø, e përcaktuar duke përdorur një qëndrueshmëri kontrollimi i kallajit 1.3 l në një sipërfaqe të barabartë, jo-absorbuese. Asnjë ujë nuk duhet të ndahet nga mallë gjatë përhapjes! FE 50 Nivelet e Largo në një sipërfaqe të rrafshët horizontale kur ngrihen me një mallë furçë ose një shirit ngjitës.

Pastrimi

Me aplikimin e makinës, makineria dhe gete duhet të pastrohen brenda 30 minuta më së voni rrezikoni bllokimin e makinës.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI

Paketimi

40kg

Videos: FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI
FE 50 LARGO – AUTONIVELANT BAZË KALCIUMI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart