BOJË PISHINASH VIVEPOOL

Vlerëso Produktin

6,800L

VIVEPOOL

Bojë me bazë epokside me 2 përbërës për pishinat.

 • Qëndrueshmëri e gjatë ndaj kimikate klorinimit

 • Shumë e fortë

 • Qëndrueshmëri e lartë

6,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË PISHINASH VIVEPOOL

BOJË PISHINASH VIVEPOOL epokside me dy përbërës. Ka ngjitje të shkëlqyeshme, elasticitet, me shkëlqim dhe fortësi superiore dhe rezistencë të fortë ndaj konsumimit. Është shumë rezistent në kimikate, ujë, ujë deti dhe gërruerjes. Përbërja e tij e veçantë dhe qëndrueshmëria e zgjatur ndaj kimikateve të klorinimit e bëjnë atë ideal për veshjen e pishinave. Në dispozicion në të bardhë dhe blu të hapur. Është i kombinuar me nënveshjen epokside dy përbërëse të VIVECHROM VIVEPOX PRIMER 100.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra dhe të thata. Sipërfaqet e reja të betonit ose llaçit të çimentos duhet të lyhen pas një muaji nga ndërtimi i tyre. Sipërfaqet e lyera më parë me ngjyra me një përbërës duhet të pastrohen plotësisht me tretës ose pajisje mekanike, ndërsa bojërat me dy përbërës ose sipërfaqet e lëmuara duhet të jenë të fërkuara mirë. Trajtime të tilla si lëmimi i thatë, prerja e flakës dhe / ose saldimi i filmit të bojës së thatë do të sjellin pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Gati për përdorim.
 • Vendosni një shtresë të VIVEPOX PRIMER 100 dhe aplikoni VIVEPOOL në jo më pak se 8 orë.
 • Përziejeni shumë mirë çdo përbërës të VIVEPOOL para se të përzieni përbërësit.
 • Pas 30 minutash vendosni një shtresë të parë të VIVEPOOL dhe pas tharjes së plotë vendosni 1-2 shtresa sipas intervaleve të rekomanduara të veshjes. Bojë fiton vetitë e saj përfundimtare 7- 10 ditë pas aplikimit të veshjes përfunduese.
 • Shmangni përdorimin e tepruar të kimikateve të klorit dhe ndiqni saktësisht udhëzimet e furnizuesi i kimikateve për trajtimin e ujit të pishinës.

Specifikime

 • Lloji: Bojë epokside me dy përbërës.
 • Raporti i përzierjes: Α / Β = 4/1 sipas vëllimit.
 • Jetëgjatësia e enës: 6 orë në 20 ° C, 4 orë në 40 ° C
 • Pesha specifike: 1,30 ± 0,02 gr / cm3 (ISO 2811) (A: Blu e lehtë 1,40 ± 0,02 A: E bardhë 1,39 ± 0,02 B: 0,93 ± 0,02 gr / cm3)
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë, pistoletë.
 • Shkalla e Përhapjes: Rreth 12 m² / lt për shtresë me 37 μm trashësi të filmit të thatë, në sipërfaqet e përgatitura më parë.
 • Koha e tharjes: Prekeni për 2 orë në 25oC dhe lagështia relative 50% me kohën e rimbushjes minimale në 8 orë / maksimumi në 2 ditë – shërimi i plotë në 10 ditë. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura).
 • Intervali i veshjes: Minimumi: 8 orë, maksimumi: 2 ditë. Koha e veshjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Ngjyrat: dritë blu, e bardhë
 • Rrallimi: Gati për përdorim
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° në 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË PISHINASH VIVEPOOL

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

2 Orë

Specifikime
Ngjyra

White, Blue

Paketimi

0.75L, 3L

Videos: BOJË PISHINASH VIVEPOOL

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË PISHINASH VIVEPOOL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart