LLAK PARKETI DESMOLACK

Vlerëso Produktin

2,500L8,000L

DESMOLACK D & F

Llak poliuretani dy përbërës

  • Shumë e qëndrueshme
SKU: N/A Tags: ,

2,500L8,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

LLAK PARKETI DESMOLACK

LLAK PARKETI DESMOLACK është vernik me shkëlqim për dyshemet me bazë poliuretani, me cilësi të lartë, dy përbërës D & F. Siguron një pamje me shkëlqim të gjatë dhe rezistencë të fortë në konsum. Ka një elasticitet të madh në mënyrë që të ndjekë tkurrjet dhe zgjerimet e dyshemesë prej druri të shkaktuar nga ndryshimet në temperaturën e motit. Gjithashtu është shumë e qëndrueshme kundër pastrimit të lëngjeve, detergjenteve, tretësve dhe kimikateve.

Përgatitja e sipërfaqeve

Dyshemeja duhet të pastrohet dhe thahet plotësisht dhe të aplikohet fillimisht astari me dy përbërësit e VIVECHROM-it ASTARI DESMOLACK A&B. Para aplikimit të DESMOLACK D&F, dyshemeja duhet të fërkohet plotësisht për rezultate më të mira. Trajtime të tilla si lëmimi i thatë, do të sjellin pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale.

Aplikimi

  • Holloni me deri në 3% v / v me solvent dhe trazojeni mirë para përdorimit.
  • Aplikoni 2 shtresa VIVELACK në shkëlqim ose satenit (gjysëm shkëlqim).
  • Aplikoni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.
  • Përzieni sasi të barabarta të DESMOLACK D dhe DESMOLACK F.
  • Trazoni shumë mirë të dy përbërësit dhe hollojeni deri në 3% v / v nëse është e nevojshme me VIVECHROM THINNER E / 1916 Tharje e ngadaltë.
  • Kjo përzierje është gati për përdorim 10 minuta më vonë. Vendosni shtresën e parë të DESMOLACK D&F dhe kur të jetë tharë plotësisht, fërkojeni duke përdorur një letër gërryese No 180 dhe vendosni një shtresë të dytë pa e holluar.
  • Vëmendje: Kanaçet duhet të jenë hermetike, veçanërisht ato të përbërësit DESMOLACK D, sepse përmbajtja e tij shkatërrohet nga lagështia dhe ajri.
  • Përzierja DESMOLACK D&F duhet të përdoret brenda 3-4 orëve. Në muajt e verës, shtoni në përzierje edhe holluesin special VIVECHROM E / 1408 në proporcioni i maksimumit 3% v / v në mënyrë që të keni një nivelim më të mirë dhe për të shmangur flluskat.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: LLAK PARKETI DESMOLACK

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10 m2/L

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim, Satin

Koha e Tharjes

3 Orë

Hollimi

3%

Sipërfaqe Përdorimi

Dru

Specifikime
Paketimi

(D-1Lt) + (F-1Lt), (D-2.5Lt) + (F-2.5Lt)

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “LLAK PARKETI DESMOLACK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

LLAK PARKETI DESMOLACK

2,500L8,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart