HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID

Vlerëso Produktin

2,500L7,500L

ISOTOP PU HYBRID

Veshje e papërshkueshme nga uji PU hibride për tarraca.

  • 25 vjet garanci
  • Kontribuon në kursimin e energjisë
  • Ngjyra e ftohtë e çertifikuar

2,500L7,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID

HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID, një sealant elastomerik hibrid me teknologji të re, i bazuar në ujë poliuretani akrilik. Eshtë çertifikuar (Vlerësimi Teknik Evropian ETA- 17/0924) nga Instituto de Ciencias de la Construcción Eduardo Torroja dhe ofron hidroizolim të lartë me një jetëgjatësi të vlerësuar të sistemit të hidroizolimit 25 vjet. Formon një membranë të papërshkueshme nga lagështia, uji i ndenjur dhe akulli. Me ngjitje të fortë dhe elasticitet të lartë, ajo depërton në çarje dhe nyje të vogla dhe ofron rezistencë të shkëlqyeshme ndaj kushteve ekstreme të motit nga + 80 ° C deri në -25 ° C. Përvetëson shpejt fortësinë e sipërfaqes, kalueshmërinë e lehtë pa u ngjitur dhe parandalon depozitimin e ndotësve duke mbajtur lart bardhësin me kalimin e kohës. ISOTOP PU HYBRID është një ngjyrë e ftohtë e çertifikuar me reflektim të lartë në rrezet e diellit 92%.

Përshkrimi i aplikimit

Aplikohet me Rul, Furçë, Pistolet Spray

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe pa materiale dëmtuese ose kohezive të dobëta, pluhur, vajra dhe kripëra. Trajtimi siç është fërkimi i thatë, përdorimi i një flake për të prerë ose bashkuar sipërfaqet e pikturuara do të gjenerojë pluhur dhe / ose tymra të rrezikshëm. Pastrimi i lagur duhet të përdoret kur është e mundur. Punoni në një zonë të ajrosur mirë. Përdorni mjete të përshtatshme për të mbrojtur frymëmarrjen. Për të mbuluar çarje më pak se 1 mm, përdorni Vivechrom ELASTIC CRACK & JOINTS. Për sipërfaqe të reja ose të pikturuara që tregojnë plasaritje: Astaros me VIVEDUR PRIMER të holluar deri në 20% Brush Solvent ose VIVECRYL PRIMER të holluar deri në 20% me ujë të pastër ose me Vivelatex të holluar 100-200% në vëllim me ujë të pastër, në varësi të absorbimit të sipërfaqes

Aplikimi

  • Gati për përdorim në sipërfaqe të tilla si betoni, pllakat e çimentos, membranat e asfaltit, bojërat poliuretani,etj.
  • Llokoçit mirë para përdorimit.
  • Vendosni një shtresë të ISOTOP PU HYBRID dhe pasi të jetë tharë plotësisht, vendosni një shtresë të dytë kryq me gjithsej konsumi deri në minimum 1lt / m2.
  • Për rezultate optimale dhe mbrojtje maksimale me 25 vjet jetë të pritshme të punës, aplikoni të paktën 3 shtresa me konsum total prej të paktën 3lt / m², trashësi minimale e filmit bojë 1,5 mm dhe poliestër përforcim 50‐100gr / m². Përforcimi përfshihet në ISOTOP ™ PU HYBRID pas veshjes së parë ndërsa sipërfaqja është e lagur.
  • Mbyllni me kujdes pikat e tarracave me tuba (ngrohës diellorë të ujit, ventilator, etj.) Dhe sipërfaqe vertikale (parapet) deri rreth 30-40cm lartësi.
  • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

1 m² / L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

2 Orë

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Videos: HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID
HIDROIZOLUES TARRACE – ISOTOP HYBRID

2,500L7,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart