VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI

3,300L9,500L

VIVECRYL SILICONE ECO

Bojë akrilike ekologjike silikoni për përdorim të jashtëm

  • Për zonat me lagështi të lartë
  • Bojë e ftohtë e çertifikuar
  • Kundra ujit
  • I papërshkueshëm nga uji me qëndrueshmëri të lartë

3,300L9,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI

VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI akrilike ekologjike mat për përdorim të jashtëm, bazuar në rrëshira akrilike të silikonit. Është idealE për zonat me klimë të lagësht dhe kushte të pafavorshme të motit (malore ose afër zonave të detit), pasi kombinon largimin e ujit duke lejuar përshkueshmërin e lartë të avujve të ujit, duke siguruar aftësinë që avujt e ujit të shpëtojnë lehtë. Rekomandohet veçanërisht për restaurimin e ndërtesave historike dhe tradicionale. Ka veti të shkëlqyera pune, ngjitje të fortë dhe fuqi të lartë mbuluese. VIVECRYL SILICONE ECO përmban një rezistencë të madhe ndaj motit dhe rrezeve të diellit, duke siguruar mbrojtje të jashtëzakonshme për sipërfaqet e jashtme.

Përshkrimi i aplikimit:

Aplikohet me Rul, Furçë, Pompë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të lira nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Aplikoni në fillim me primer me bazë sovlenti (nefti) Astari Vivedur ose me astar akrilik me bazë silikoni Vivecryl Primer. Trajtime të tilla si lëmimi, djegia etj e filmave me bojë mund të gjenerojnë pluhur të rrezikshëm dhe / ose tymra. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale.

Aplikimi

  • Holloni me 5-10% ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit.
  • Vendosni dy shtresa VIVECRYL SILICONE ECO për një rezultat perfekt.
  • Aplikoni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura nga 10 ° C deri në 35 ° C.
  • Mos aplikoni nëse shiu ose acari pritet në 24 orët e ardhshme.

Pas përdorimit

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrulat para se ti pastroni. Pastroni furçat dhe pajisjet me ujë dhe solucion pastrues menjëherë pas përdorimit.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-12 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI
VIVECRYL SILICONE ECO – BOJË SILIKONI

3,300L9,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart