BOJË BETONI – BETOCHROM

Vlerëso Produktin

750L2,700L

BETOCHROM SOLVENT BASED

Bojë betoni akrilike për mure dhe dysheme me bazë solventi.

  • Ngjitje e fortë
  • Shumë e qëndrueshme

750L2,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË BETONI – BETOCHROM

BOJË BETONI – BETOCHROM me bazë solventi akrilike e veçantë, e cila mbron në mënyrë efektive sipërfaqet e betonit, siç janë dyshemetë për përdorim shtëpiak, shkallët, garazhet dhe muret. Ka veti shumë të mira pune, ngjitje të fortë, mbulim shumë të mirë dhe rezistencë të lartë ndaj kushteve të pafavorshme të motit. Rekomandohet veçanërisht për sipërfaqe prej betoni sepse e mbron beton i armuar nga korrozioni. Eshte gjithashtu të përshtatshme për çati me pllaka qeramike ose të tjera Materiale ndërtimi. Ka veti punimi shumë të mira , ngjitje të fortë dhe fuqi të lartë mbuluese. Thahet shpejt duke krijuar një shtresë të lëmuar dhe shumë i qëndrueshme ndaj motit të pafavorshëm kushtet dhe ndotja atmosferike. Preket e thatë pas 2 orësh dhe të rilyhet pas 8 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).

Përgatitja e sipërfaqes

  • Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastruara nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat.
  • Sipërfaqet duhet të fërkohen duke përdorur një letër të përshtatshme gërryese.
  • Për sipërfaqe shumë thithëse ose sipërfaqe me plasaritje të shumta, vendosni një shtresë ASTARI VIVEDUR (astar nefti), holluar deri në 100% me tretësin e BRUSH SOLVENT të VIVECHROM.
  • Fërkimi i thatë, do të sjellë pluhur ose tymra të rrezikshme. Fërkimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget nga sigurimi i ventilimit lokal të shkarkimit, pajisjeve të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes duhet të përdoret.

Aplikimi

  • Vendosni një shtresë BETOCHROM SOLVENT BASED të holluar deri në 10% me SPRAY GUN SOLVENT dhe pas 8 orësh aplikoni shtresën e dytë të holluar deri në 10%.
  • Mos vendosni mbi sipërfaqet e asfaltit

Përshkrimi i aplikimit

Aplikohet me Rul, Furçë

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: BOJË BETONI – BETOCHROM

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 m²/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

2 Orë

Hollimi

Solvent 10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

0.75L, 3L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË BETONI – BETOCHROM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË BETONI – BETOCHROM
BOJË BETONI – BETOCHROM

750L2,700L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart