BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO

3,200L9,400L

VIVECRYL ELASTIC ECO

Bojë muresh ekologjike elasomerike e papërshkueshme nga uji.

  • Izolim i plasaritjeve të vogla
  • Bojë e Çertifikuar e Ftohtë

3,200L9,400L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO

BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO  është bojë elastomerike që hidroizolon në mënyrë të përsosur muret e jashtme nga lagështia. Ajo mbulon plotësisht të gjitha vijat ekzistuese të plasaritjeve dhe çarjet e vogla dhe shfaq rezistencë të jashtëzakonshme ndaj zgjerimeve dhe tkurrjeve të sipërfaqes, duke ruajtur elasticitetin e saj midis – 20 ° C deri 80 ° C. Është i përshtatshëm për çdo lloj sipërfaqeje të re ose të vjetër, duke formuar një film elastik të papërshkueshëm nga uji dhe jashtëzakonisht të qëndrueshëm. Ajo ofron një sipërfaqe të shkëlqyeshme mat dhe nuancat e saj mbeten të zbehta për shumë vite. VIVECRYL ELASTIC ECO është një bojë e çertifikuar e ftohtë e karakterizuar nga vlera e lartë e reflektimit diellor (SR), emetanca e lartë infra të kuqe (ε) dhe vlera e lartë e indeksit të reflektimit (SRI).

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Kryqëzoni me astarin e bazuar në tretës Astari Vivedur ose astarin me bazë akrilike silikoni Vivecryl Primer. Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C. Mos aplikoni, nëse shiu ose acari pritet në 24 orët e ardhshme. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

  • Holloni me 5-10% ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit.
  • Vendosni dy shtresa VIVECRYL ELASTIC ECO për një rezultat perfekt.
  • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura ndërmjet 10 ° C deri 35 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 m²/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

3 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10 L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO
BOJË IZOLUESE – VIVECRYL ELASTIC ECO

3,200L9,400L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart