ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR

Vlerëso Produktin

700L7,800L

VIVEDUR ASTARI

Substrati i papërshkueshëm nga uji me bazë solventi dhe tretës akrilik me cilësi të lartë.

 • Depërtim i shkëlqyeshëm
 • Hidroizolimi i përmirsuar
 • Stabilizon sipërfaqet

700L7,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR

ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR është një nën-shtresë akrilike me bazë tretëse hidroizoluese me cilësi të lartë me ngjitje të fortë dhe depërtim të lartë për sipërfaqet e lyer me ngjyra plastike dhe akrilike. Shtres astari lidhëse që stabilizon sipërfaqet dhe forcon ngjitjen e bojës përfundimtare.

 • Ngjitje e fortë dhe depërtim i lartë
 • Stabilizon sipërfaqet
 • deale për mure dhe tarraca

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet me defekt dhe ngjitje dobët, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Për kulmet mbushni çarje dhe nyje me STOKOS VIVEDUR. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit me bojë të thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

 • Llokoçis mirë para përdorimit.
 • Për mure aplikoni një shtresë të ASTARI VIVEDUR të holluar deri në 100% me BRUSH SOLVENT Vivechrom. SOLVENT dhe për tarracat aplikoni një shtresë të ASTARI VIVEDUR të holluar deri në 20% me BRUSH SOLVENT Vivechrom.
 • Sigurohuni që veshja e ASTARI VIVEDUR krijon trashësinë e duhur të filmit.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

PAS PERDORIMIT

Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me solvent furçë

Përshkrimi i aplikimit

Aplikoni me Rul, Furçë

Specifikime

 • Lloji: Nënshkresa akrilike me bazë tretës.
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose armë llak.
 • Rrallimi: Muret: Deri në 100% me solucionin e furçave të VIVECHROM.
 • Tarracat: Deri në 20% me solventin e furçave të VIVECHROM.
 • Shkalla e përhapjes: Muret: Rreth 13-15 m² / lt për shtresë, në varësi të rrallimit dhe sipërfaqes hithjen.
 • Tarracat: Rreth 8-10 m² / lt për shtresë, në varësi të rrallimit dhe thithjes së sipërfaqes.
 • Koha e tharjes: Prekeni thahet pas 1 ore dhe ribotohet pas 4 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° në 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

14 m2/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1-2 hours

Hollimi

100% Solvent

Sipërfaqe Përdorimi

mure, Tarraca

Specifikime
Paketimi

1L, 5L, 15L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR
ASTAR BAZË DYLENI VIVEDUR

700L7,800L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart