HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO

Vlerëso Produktin

9,000L

HYPERDESMO® – CLASSIC

HYPERDESMO®-CLASSIC është një zgjidhje e thjeshtë dhe ekonomike për hidroizolimin dhe mbrojtjen e lëngshme të poliuretanit. Është një përbërës, me lëng viskoziteti të ulët, poliuretani, i cili shëron me lagështirë në atmosferë për të prodhuar një membranë izoluese shumë elastike të hidroizolimit me ngjitje të fortë në shumë lloje sipërfaqesh. Është i bazuar në rrëshirë poliuretani hidrofobike të pastër elastomerike plus mbushës të veçantë inorganikë, të cilat rezultojnë në veti të shkëlqyera mekanike, kimike, termike, UV dhe rezistencës së elementeve natyrore.

9,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 2

HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO

HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO (VERSION KLASIK) është standard i industrisë në hidroizolim. Për mbi 30 vite, ai ka dhënë një zgjidhje të thjeshtë për hidroizolim dhe mbrojtje. Është një përbërës, me viskoziteti të ulët, lëng poliuretani që kuron me lagështirën në atmosferë për të prodhuar një membranë shumë elastike me ngjitje të fort në shumë lloje të ndryshme sipërfaqesh. Ajo bazohet në hidrofobe të pastër elastomerike rrëshirë poliuretani plus mbushës të veçantë inorganikë, të cilat rezultojnë në mekanike, kimike të shkëlqyeshme, rezistenca termike, UV dhe elementit natyror Vetitë.

Vendoseni me furçë, rul ose pistoletë në dy shtresa. Konsumi total minimal: 1.5-1.8 kg / m2

REKOMANDUAR PËR
Hidroizolimin dhe mbrojtjen e:

 • pllaka gipsi dhe çimentoje,
 • pllaka (nën),
 • banjo,
 • Tarraca
 • mbulim i lehtë prej metali ose çimentoje fijor,
 • membranat e asfaltit.
 • si membrana kryesore hidroizoluese në makinë
 • sistemet e hidroizolimit të parkut.

TIPARET & PËRFITIMET

 • Asnjë hollim nuk është i nevojshëm, por SOLVENT-01 mund të jetë i nevojshëm për të përdorur
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj motit dhe UV. E bardha ngjyra pasqyron shumë nga energjia diellore dhe kështu zvogëlon temperaturën e brendshme të ndërtesave në mënyrë të konsiderueshme.
 • Rezistencë e shkëlqyeshme termike, produkti asnjëherë nuk kthehet i bute .Temperatura maksimale e shërbimit 90 oC, maks temperatura e goditjes 200 oC.
 • Rezistenca në të ftohtë: Filmi mbetet elastik madje deri në -40 oC.
 • Veti të shkëlqyera mekanike.

PROCEDURA E APLIKIMIT

Pastroni sipërfaqen duke përdorur një pompë me presion të lartë, nëse e mundshme Hiqni vajin, yndyrën dhe dyllin ndotës. Pastroni çimenton, grimca të lirshme, agjentë të lirimit të mykut, membranat e kuruara duhet të hiqen. Plotësoni parregullsitë sipërfaqësore me produktet e duhura.
Astar:
Aplikoni astarin e kërkuar duke ndjekur udhëzimet lart.
Përzierja:
Përdorni një mikser me shpejtësi të ulët (300 rpm). Mund opsionalisht hollohet me 5-10% SOLVENT-01. Për aplikim me pistoletë duke spërkatur (pa ajër) i hollë me 10% SOLVENT-01.

Aplikimi:

Aplikoni materialin me rul ose furçë në dy, në më së paku, mantelet. Lëreni 6-24 orë midis shtresave. Nëse kalon më shumë kohë (për shembull më shumë se 4 ditë) ose nëse nuk jeni i sigurt për ngjitjen ndërmjet shtresave ju lutemi kontaktoni departamentin tonë teknik.

Njihuni me produktet tona ALCHIMICA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Videos: HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO
HIDROIZOLUES TARRACASH HYPERDESMO
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart