VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike

1,300L2,900L

Bojë akrilike për përdorim të përgjithshëm bazuar në rrëshira akolike të kopolimerit, me fuqi të madhe mbuluese dhe shpejtësi të lartë përhapjeje.

vitex albania

SKU: N/A Tags: , , ,

1,300L2,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike

Vista acrylic është bojë akrilike, për përdorim të jashtëm, bazuar në rrëshira akolike të kopolimerit. Ajo shfaq fuqi të madhe mbuluese dhe kapacitet të lartë përhapjeje të kombinuar me koston e saj të ulët ekonomike e bën atë zgjidhje ideale për sipërfaqet që kërkojnë lyerje të shpeshtë. Lehtë për tu aplikuar me një nivel shumë të mirë të nivelimit prodhon një sipërfaqe të lëmuar të rrafshët.

  • Bazuar në rrëshirat akolike të kopolimerit
  • Fuqia e madhe e mbuluese

NGJYRA

Në dispozicion në të bardhë dhe një gamë të gjerë të ngjyrash përmes Sistemit të Ngjyrosjes Colorfull të Vitex.

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të jenë të lëmuara, të pastra dhe të thata, pa yndyrë, pluhur, bojë të lirë ose flakëruese. Për të mbushur ndonjë çarje ose vrimë përdorni Stuko Akrilike. Sipërfaqet e mbuluara më parë me bojra uji ose shpërndarës (larë gëlqere ose tavan i bardhë) duhet të plotësohen me astar Acrylan Unco Eco, Durovit ose Vitosin. Sipërfaqet e reja të bëra me suva, beton, çimento, pllaka gipsi, etj duhet së pari të përgatiten me Acrylan Unco Eco ose Durovit.

APLIKIMI

Llokoçisni mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa me rul, furçë ose pompë të holluar deri në 10% me ujë. Mos e aplikoni në temperaturë nën 5 ° C, mbi 35 ° C dhe / ose lagështirë relative mbi 70%. Shmangni aplikimin kur ka shi ose acari pritet në 48 orët e ardhshme. Mund të preket e thatë pas 15-30 minutash dhe mund të rilyhet pas 3-4 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Lejoni të paktën 3 javë para pastrimit dhe larjes së sipërfaqeve të pikturuara rishtas me Vista Acrylic Paint. Lani butësisht me ujë duke përdorur një sfungjer të butë. Në rast të njollave të këqija, përdorni një detergjent të butë pa ngjyrë ose ujë me sapun. Mjetet duhet të pastrohen menjëherë pas përdorimit me ujë dhe nëse është e nevojshme me ujë me sapun ose detergjent.

Specifikime: VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-12 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

15-30min

Hollimi

0-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 9L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike
VISTA ACRYLIC – Bojë Akrilike

1,300L2,900L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart