BOJË 100% AKRILIKE CHIEF

500L6,800L

CHIEF ACRYLIC

  • Lehtë për tu aplikuar
  • Rezistenca e motit
  • Mbulim i lartë
  • Përhapet mrekullisht
SKU: N/A Tags: ,

500L6,800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BOJË 100% AKRILIKE CHIEF

BOJË 100% AKRILIKE CHIEF për përdorim të jashtëm. Fuqi e lartë mbuluese dhe rezistencë e shkëlqyeshme ndaj kushteve të motit.

  • Lehtë për tu aplikuar
  • Rezistenca e motit
  • Mbulim i lartë
  • Përhapet mrekullisht

KARAKTERISTIKAT E PËRGJITHSHME

Mat 100% bojë akrilike emulsioni për përdorim të jashtëm, e përshtatshme për mure, suva, beton dhe pllaka gipsi. Shefi akrilik ka shumë mirë fshehja dhe  mbulimi i fuqisë. Easyshtë e lehtë të zbatohet me të ulët aroma dhe nivelimi shumë i mirë. Zgjidhje shumë e mirë me kosto efektive për profesionistët me rezistencë të shkëlqyer ndaj motit.

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni sipërfaqen nga pluhuri, vaji, bojërat e prera dhe lagështia. Lëmoni letër zmerile dhe sipërfaqet kryesore të pikturuara me gëlqere të bardhë ose betone të reja me Smaltoplast Universal Primer, ndërsa sipërfaqe shumë të ndyra (lagështirë, nikotinë, bojë, kërpudha, mbishkrime, njolla vaji etj.) duhet të përgatiten me lëndë të parë me abetare speciale SMALTOX hidro ose SMALTOX mono.

APLIKIMI

Llokoçis mirë para përdorimit. Vendosni në mënyrë të njëtrajtshme 1 ose 2 shtresa SHEFI AKRILIK. Aluzion! Ne zvogëlojmë numrin e plotë të hijeve të errëta të shtresave aplikimi i akrilikut SMALTOX hidro ose CHIEF në gri S 1502-Y më parë duke përdorur hije të verdha të errëta, të kuqe S 1502-R para se të aplikoni të kuqe të errët hije etj.

MJETET PASTRUESE

Ndërsa punoni mbajini pajisjet tuaja të lagura, qoftë në tenxhere ose në enë pastrimi i bojës. Tendosni mirë mjetet tuaja nga bojërat përsëri në tenxhere dhe
pastroni menjëherë me ujë dhe sapun. Shmangni larjen e materialeve hyrja në rrjedhat ujore.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8-30 0C dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Kushtet e kundërta të motit mund të degradojnë cilësinë e produktit. Betonet ose muraturat e reja duhet të thahen për një periudhë prej 3-4 javësh më parë astare.

RUAJTJA

Ruhet në vend të freskët, mbrojeni nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbylle kanaçe pas aplikimit për të mbajtur në gjendje të mirë. Shërohen bojë e papërdorur për ripërdorim. Ripërdorimi i bojës mund të minimizojë në mënyrë efektive ndikimi mjedisor i ciklit jetësor të produktit.

SIGURIA
Lexoni udhëzimet në anën e pasme të produktit. Mbajeni larg mundësive të fëmijëve. Nuk ka simbole rreziku sipas legjislacionit të KE.

Njihuni me produktet tona VECHRO

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: BOJË 100% AKRILIKE CHIEF

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

9 – 11 (m²/Lt)

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

5-10%

Specifikime
Paketimi

0.75L, 3L, 9L, 15L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË 100% AKRILIKE CHIEF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË 100% AKRILIKE CHIEF
BOJË 100% AKRILIKE CHIEF

500L6,800L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart