VITEX ECO Plastike Ekologjike

800L6,000L

Bojë plastike ekologjike e çertifikuar me bardhësi të shkëlqyeshme, fuqi të madhe mbuluese dhe performancë të pakonkurueshme. Për shkak të formulimit të tij të veçantë parandalon rritjen e mikrobeve (baktereve – kërpudhave) në filmin e bojës.

SKU: N/A Tags: , , ,

800L6,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

Bojë Vitex Eco plastike me cilësi premium.

Vitex Eco Plastike bojë ekologjike-antimikrobike me cilësi premium për përdorim të brendshëm.

Është çertifikuar sipas kritereve të Bordit të Ekolabelimit të Bashkimit Evropian (EUEB), sipas standardit EN 71-3: 2013 për migrimin e metaleve jo të rënda nga lodrat dhe materialet e lodrave dhe nga Shërbimet Industriale Mikrobiologjike Ltd Regjistruar në Angli për efekt antimikrobik sipas ISO 22196: 2007.

Vitex eco plastike është praktikisht pa erë gjatë aplikimit të tij sepse nuk përmban amoniak ose substanca të tjera të rrezikshme, të tilla si hidrokarbure aromatike, formaldehid i lirë, metale të rënda ose alkilfenoletoksilate. Siguron fuqi të madhe mbuluese, performancë të pakonkurueshme, bardhësi të jashtëzakonshme dhe qëndrueshmëri të shkëlqyeshme për larjen e shpeshtë (Klasa 1, EN 13300 / ISO 11998).

  • Ekologjike
  • Antimikrobik – Hipoallergjik
  • Qëndrueshmëri ndaj larjes së shpeshtë
  • Saktësi në nuancë

Përdorime speciale

Vitex Eco, për shkak të formulimit të tij të veçantë parandalon rritjen e mikrobeve në filmin e bojës, kështu që është ideale për lyerjen e zonave me kushte shtesë higjenike dhe aseptike si dhomat e fëmijëve, spitalet, klinikat e lehonisë, klinikat kirurgjikale, Dhomat e mjekëve, shkollat, kopshtet, palestra, depo ushqimesh, hotele etj.

NGJYRA

Në dispozicion në të bardhë dhe numër të pakufizuar të ngjyrash përmes Sistemit Colorfull Tinting të Vitex.

Specifikime: VITEX ECO Plastike Ekologjike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

15 – 18 m2/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VITEX ECO Plastike Ekologjike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

VITEX ECO Plastike Ekologjike
VITEX ECO Plastike Ekologjike

800L6,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart