ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

550L3,100L

ASTARI GYPSOSANIDON ECO

Astar ekologjik akrilik për pllaka gipsi.

 • Mbushje e jashtëzakonshme
 • Ultra Adherent
 • Opacity të lartë
 • Ekologjike

550L3,100L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

ASTAR GIPSI EKOLOGJIK e Vivechrom është një astar akrilik ekologjik me cilësi të lartë për përdorim të brendshëm, e përshtatshme për pllaka gipsi dhe sipërfaqe të tjera thithëse si suva, sipërfaqe të niveluara me llaç dhe më shumë. Për shkak të vetive të shkëlqyera të mbushjes, zbut papërsosmëritë dhe parregullsitë sipërfaqësore të pllakës së gipsit. Për më tepër, ajo ekuilibron në mënyrë të përsosur thithjen midis sipërfaqeve të niveluara me llaç dhe pllakës së gipsit, duke siguruar një rezultat përfundimtar të pa të meta, pasi ta lyeni me bojë emulsioni. Ka bardhësi të lartë, mbulim të shkëlqyeshëm dhe ngjitje të fortë. Ka veti shumë të mira të aplikimit, nivelimin dhe përhapjen dhe thahet shpejt.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Trajtime të tilla si lëmimi mund të gjenerojnë pluhur të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Punoni në zona të ajrosura mirë. Përdorni pajisje të përshtatshme për mbrojtjen personale. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni VIVECHROM’s STOKOS SPATOULARISMATOS.

Aplikimi

 • Holloni deri në 5-10% me ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit.
 • Vendosni një shtresë ASTARI GYPSOSANIDON ECO
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.
 • Minimizoni harxhimin e bojës duke vlerësuar sa bojë do të ju nevojitet.

Specifikime

 • Lloji: Astar ekologjik akrilik për pllaka gipsi
 • Pesha specifike: (ISO2811) 1,68 ± 0,02 gr / ml
 • Viskoziteti: 12-16 P (RT DIN 51550), 25ºC
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose armë spërkatëse
 • Rrallimi: Deri në 5-10% me ujë të pastër.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 12 m2 / lt për shtresë në varësi të rrallimit dhe thithjes së sipërfaqes.
 • Kohëmatësit e tharjes: Prekeni për 1 orë. Vendoset përsëri, nëse është e nevojshme, pas 3 orësh. Koha e tharjes varet nga moti kushtet (lagështia, temperatura etj)
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR GIPSI EKOLOGJIK

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Gips

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 9L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR GIPSI EKOLOGJIK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart