SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk

700L7,000L

Bojë ekologjike mat për përdorim të brendshëm me veprim antifungal. Ideale për banjo dhe kuzhina. Rezistent ndaj larjes së shpeshtë (Klasa 1, EN13300).

boje plastike

Shkarko të dhënat Teknike

700L7,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk

SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk plastike mat ekologjike me cilësi të lartë me veprim antifungal për aplikim në ambiente të brendshme. Për shkak të përbërjes së tij, ajo mbron filmin e bojës nga rritja e kërpudhave, veçanërisht në zonat me probleme të lagështisë dhe avullit të ujit, të tilla si banjo, kuzhina. SMALTOPLAST Kitchen & Bath është me erë të ulët dhe kombinon bardhësinë e lartë me fuqinë dhe efikasitetin e shkëlqyeshëm të mbulimit. Përhapet mrekullisht dhe është e lehtë për tu punuar. Ka rezistencë të lartë ndaj alkaleve dhe rezistencë të shkëlqyeshme ndaj larjes së shpeshtë (EN 13300 / EN 11998, klasa 1). Përmbajtja e minimizuar e substancave të rrezikshme. Përmbajtja e reduktuar e përbërjeve organike të paqëndrueshme (VOCs).

  • Antifungal ekologjik
  • Bardhësia e lartë
  • Rezistenca ndaj larjes
  • Performancë e shkëlqyeshme
  • Mbulim i lartë
  • Punon lehtë / përhapet për mrekulli

Përgatitja e sipërfaqes

Për të siguruar ngjitjen e duhur të bojës, sipërfaqja ku do aplikohet duhet që të pastrohet nga pluhuri, yndyra, vajrat, bojë e vjetër e qëruar, ndryshku, myku ose mbetjet e lagështisë. Aplikoni në fillim astarin Universal Smaltoplast, ndërsa sipërfaqet me probleme të njollave nga nikotina, shkarkimi, avujt e radiatorit, duhani, markuesit, bojërat, kërpudhat, myku, lagështia, vajrat, mbishkrimet përgatiten me astarin Hidro SMALTOX.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa SMALTOPLAST Kitchen & Bath. Minimizoni përdorimin e bojës: për një sipërfaqe prej 10m² dhe dy shtresa, do t’ju duhet 1.6Lt bojë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8 – 30οC dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Vështirësitë kushtet e aplikimit mund të ndryshojnë vetitë përfundimtare të produktit.

Magazinimi

Ruhet në vend të freskët, mbrojeni materialin nga ngricat dhe ekspozimi në diell. Mbylleni enën fort pas aplikimit. Rikuperoni bojën e tepërt për ta ripërdorur. Ripërdorimi i ngjyrave mund të minimizohet ndikimet mjedisore të ciklit jetësor të produktit.

Specifikime: SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 – 13 (m² / Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

8-15 %

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk
SMALTOPLAST KITCHEN & BATH – Bojë Antimyk

700L7,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart