SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik

600L6,500L

Astar ekologjik i mikronizuar me bazë uji – nano akrilik për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ngjitje e shkëlqyer dhe rezistencë ndaj alkaleve.

nanotechnology

600L6,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik

SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik akrilik transparent me bazë uji e mikronizuar, me erë të ulët për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm me ngjitje të fortë dhe rezistencë ndaj sipërfaqeve alkaline. Depërton dhe forcon jashtëzakonisht muret dhe sipërfaqet poroze si stuko, suva, beton, pllaka gipsi, pllaka çimentoje, akuarele etj. Ofron bashkëpunim të shkëlqyeshëm me ngjyrën plastike dhe / ose akrilike përfundimtare. Punohet lehtë dhe përhapet në mënyrë të barabartë. Përmbajtja e minimizuar e substancave të rrezikshme. Përmbajtja e reduktuar e përbërjeve organike të paqëndrueshme (VOCs).

  • Silikon ekologjik
  • Rezistente ndaj ujit
  • Depërtim i shkëlqyer
  • Përdorim i brendshëm & i jashtëm
  • Cilësia e ajrit të brendshëm A +

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni sipërfaqen nga pluhuri, vaji, bojërat ekzistuese dhe lagështia. Fërkoni mirë sipërfaqet dhe aplikoni 1 shtresë të Smaltoplast Universal Primer. Sipërfaqe të ndyra (lagështirë, nikotinë, bojë, kërpudha, grafite, njolla vaji)duhet të aplikohet astari special SMALTOX hidro.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Vendosni 1 shtresë të Smaltoplast Universal Primer. Sipërfaqet e reja si betonet ose muraturat duhet të thahen për një periudhë prej 3-4 javësh para se të aplikohet astari. Pas aplikimit përdorni SMALTOPLAST ACRYLIC 100%, SMALTOPLAST ekstra ose çfarëdo emulsioni ose bojë akrilike nga VECHRO. Minimizimi i përdorimit të astarit: për një sipërfaqe prej 10 m2, 0,6lt astar është e nevojshme për një shtresë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8–30ºC dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Përkundrazi kushtet e motit mund të degradojnë cilësinë e produktit.

RUAJTJA

Ruhet në vend të freskët, mbrojeni nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbyllni mirë edhe pas aplikimit për të mbajtur në gjendje të mirë. Rikuperoni bojën e papërdorur për ripërdorim. Ripërdorimi i bojës mund të minimizojë në mënyrë efektive ciklin jetësor të produktit ndikim mjedisor.

Specifikime: SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-15 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1-2 Orë

Hollimi

50-100%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 4L, 15L

Ngjyra

Transparente

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik
SMALTOPLAST UNIVERSAL PRIMER – Astar Ekologjik

600L6,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart