VINYFLEX BOJË PLASTIKE

1,200L2,500L

Bojë plastike e sheshtë me bazë uji për përdorim të brendshëm. I përshtatshëm për sipërfaqet e rilyera shpesh.

SKU: N/A Tags: ,

1,200L2,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

VINYFLEX BOJË PLASTIKE

VINYFLEX BOJË PLASTIKE e sheshtë me bazë uji për përdorim të brendshëm. I përshtatshëm për sipërfaqet e rilyera shpesh. Mund të përdoret për të LYER mure dhe tavane të reja ose të vjetra, suva dhe dru, pllaka gipsi dhe sipërfaqe betoni pas përgatitjes së tyre të duhur. Performanca e saj e shkëlqyeshme përveç kësaj me çmimin e saj të ulët e bëjnë VINYFLEX ideal për profesionistët që kërkojnë zgjidhje ekonomike.

  • Zgjidhje ideale dhe financiare
  • Mbulim i shkëlqyeshëm
  • Rendimenti dhe bardhësi e lartë
  • Ideale për lyerje të shpeshtë
  • Lehtë për tu aplikuar
  • Përhapja e madhe

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni sipërfaqen nga pluhuri, vaji, bojërat e vjetra të prera, lagështia etj. Zmeriloni mirë dhe aplikoni një shtresë të Smaltoplast Universal Primer ose Primer akrilik, ndërsa sipërfaqe shumë të ndyra (lagështirë, nikotinë, bojë, kërpudha, mbishkrime, njolla vaji etj) duhet të përgatiten me abetare speciale SMALTOX hidro.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa plastike VINYFLEX .

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8-30 ºC dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Përkundrazi kushtet e motit mund të degradojnë cilësinë e bojës.

RUAJTJA

Ruhet në vend të freskët, mbrohuni nga ngrirja dhe ekspozimi në diell. Mbyllni mund edhe pas aplikimit për të mbajtur në gjendje të mirë. Rikuperoni bojën e papërdorur për ripërdorim. Ripërdorimi i bojës mund të minimizojë në mënyrë efektive ciklin jetësor të produktit ndikim mjedisor.

Specifikime: VINYFLEX BOJË PLASTIKE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-12 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1-2 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 9L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “VINYFLEX BOJË PLASTIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

VINYFLEX BOJË PLASTIKE

1,200L2,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart