SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike

850L7,500L

Bojë ekologjike e brendshme me fund mat kadife. Çertifikuar për veprimin e tij antimikrobik. Hipoalergjik, i Çertifikuar nga Fondacioni Britanik i Alergjisë. Nuk njolloset, rezistent ndaj larjes së shpeshtë (Klasa 1, EN 13300).

nanotechnologyboje plastike

 

 

 

Shkarko të Dhënat Teknike

SKU: N/A Tags: ,

850L7,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

 

SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike

SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike e çertifikuar, pa erë, përdorim i brendshëm me përfundim mat kadifeje i përshtatshëm për mure, tavane, suva, suva gipsi etj. Ka një rezistencë shumë të fortë kundra thithjes së njollave. Është shumë e vështirë ta ndotesh dhe pastrohet shumë lehtë, duke siguruar sipërfaqe më të pastra. Për shkak të përbërjes së saj mbron filmin me ngjyra nga rritja e mikroorganizmave (baktereve dhe kërpudhave) duke ofruar veprim të shkëlqyeshëm antimikrobik. Ideale për zonat me nivele të larta lagështie (shtëpi pa izolim të mirë, banjo, kuzhina, etj.). Përmbajtja e minimizuar e substancave të rrezikshme. Përmbajtja e reduktuar e përbërjeve organike të paqëndrueshme (VOCs). Bojë ekologjike e brendshme me fund mat kadife. Çertifikuar për veprimin e tij antimikrobik. Hipoalergjik, i Çertifikuar nga Fondacioni Britanik i Alergjisë. Nuk njolloset, rezistent ndaj larjes së shpeshtë (Klasa 1, EN 13300).

 • Pa erë dhe antimikrobik
 • Hipoalergjik
 • Rezistenca ndaj larjes
 • Veprim i përhershëm kundër mykut
 • A + cilësia e ajrit të brendshëm. hapësirat
 • Pastrohet lehtë

Kontribuon në zvogëlimin e alergjenëve për shkak të baktereve, kërpudhave dhe produkteve të metabolizmit të tyre (p.sh. mikotoksinat), duke ofruar një vend më të përshtatshëm për njerëzit me alergji dhe astmë për të jetuar, pastrohet dhe lahet lehtë dhe muret janë gjithmonë të dukshme si të lyera rishtas. Dihet në literaturën mjekësore që mikrobet ose derivatet e metabolizmit të tyre mund të jenë agjentë alergjikë. Për shkak të përbërjes inovative Smaltoplast Silk parandalon rritjen e mikrobeve duke ofruar një sipërfaqe në të cilën mikrobet nuk mund të gjejnë ushqim dhe hapësirë!

Smaltoplast Silk është ideale për lyerjen e mureve, të tilla si:

 • Spitale, njësi të kujdesit intensiv, operacione, spitale të maternitetit, pavione monitorimi neonatal, laboratorë mikrobiologjikë, klinika
 • Shkollat, kopshtet, shtëpitë e të moshuarve
 • Hotele dhe akomodime të tjera turistike
 • Zona me frekuencë të lartë (ndërtesa publike, aeroporte, restorante, kinema, kafene, vende pune, etj.)
 • Birraria, fabrikat e miellit, furrat, objektet hotelierike, kuzhinat
 • Barnatore dhe depot dhe zonat e përpunimit të ushqimit
 • Palestra dhe ambiente të tjera sportive të mbyllura
 • Kanalet dhe filtrat e sistemeve të kondicionimit të ajrit dhe riciklimit të ajrit në hapësirat e zyrave, etj.

 

Specifikime: SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12-14 (m² / Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

10-15%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike
SMALTOPLAST SILK – Bojë Ekologjike Antimikrobike

850L7,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart