STUKO PËR FUGA FUGAFLEX

560L

FUGAFLEX

Material dy komponentësh. Komponenti A në formë pluhuri me bazë çimento, guri natyror rezina sintetike dhe pigmente special, si dhe komponenti B në formë lëngu me bazë elastomerike për rezistencë më të lartë në shtypje dhe përkulje si edhe rezistencë ndaj agjentëve kimike dhe detergjentëve larës.

Tags: ,

560L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO PËR FUGA FUGAFLEX

STUKO PËR FUGA FUGAFLEX Material dy komponentësh. Komponenti A në formë pluhuri me bazë çimento, guri natyror rezina sintetike dhe pigmente special, si dhe komponenti B në formë lëngu me bazë elastomerike për rezistencë më të lartë në shtypje dhe përkulje si edhe rezistencë ndaj agjentëve kimike dhe detergjentëve larës.

PËRGATITJA E FUGAVE

Sipërfaqja e mbuluar me pllaka dhe hapësirat midis tyre duhet të jenë plotësisht të pastra. Nëse ngjitja e pllakave është realizuar me ngjitës, mbushja e fugave në mure bëhet mbas 8 – 12 orësh: mbushja e fugave në dysheme bëhet mbas 12 – 24 orësh. Nëse ngjitja e pllakave është realizuar me llaç tradicional ose të parapërgatitur me bazë çimento, mbushja e fugave në mure bëhet mbas 2 – 3 ditësh ndërsa mbushja e fugave në dysheme bëhet mbas 8 – 10 ditësh.

PËRGATITJA E PËRZIERJES

Përzieni fillimisht 200 gr komponent B me 300 – 500 ml ujë të pastër dhe më pas shtoni komponentin A në formë pluhuri. Përzierja realizohet me
një mikser me xhiro të ngadalta 200 – 300 rrotullime në minutë derisa të formojë një masë homogjene dhe pa kokrriza. Më pas lihet në qetësi
për 5 minuta dhe përzihet edhe një minute tjetër para përdorimit. Në këtë mënyre produkti është i gatshëm për përdorim.

MËNYRA E PËRDORIMIT

Fugat mbushen me mbushës me anën e një spatule të butë gome. Mbushësi i tëpërt mund të hiqet nëpërmjet një sfungjeri të njomë kur Fugaflex 0 – 5 mm të këtë arritur fortësinë e mjaftueshme (zakonisht 15 – 20 minuta pas aplikimit). Pastrimi i mureve apo i dyshemeve realizohet nëpërmjet një lecke të thatë apo një cope të leshtë kur mbushësi të jetë forcuar plotësisht, pastrimi mund të bëhet edhe një ditë me vonë mbas aplikimit të mbushësit për fuga.

TEMPERATURA E APLIKIMIT

Fugaflex 0 – 5 mm rekomandohet të aplikohet në temperaturë nga +5°C në +35°C.

PËRGATITJA E FUGAVE
Sipërfaqja e mbuluar me pllaka dhe hapësirat midis tyre duhet të jenë plotësisht të pastra përpara aplikimit të produktit. Nëqoftëse shtrimi i pllakave është bërë me ngjitës, mbushja e fugave në mure duhet të behët mbas 4 – 8 orësh. Mbushja e fugave në dysheme bëhet mbas 24 – 36 orësh. Nëse shtrimi i pllakave është bërë me llaç tradicional, mbushja e fugave në mure rekomandohet të bëhet mbas 2 – 3 ditësh, mbushja e
fugave në dysheme rekomandohet të bëhet mbas 8 – 10 ditësh.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO PËR FUGA FUGAFLEX

Paketimi

2kg

Ngjyra

15 kartela sipas katallogut

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO PËR FUGA FUGAFLEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart