ADDI S – GRAFIATO KNAUF

Vlerëso Produktin

3,500L

ADDI S – GRAFIATO KNAUF

ADDI S – KNAUF  është grafiato e gatshme me gërvishtje, kremoze, e lidhur organikisht dhe e përforcuar me silikon për tone ngjyrash intensive. Shumë rezistente ndaj ujit dhe avull-difuzuese.

Në dispozicion në granulime 1.5 dhe 2.0 mm.

SKU: N/A

3,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

ADDI S – GRAFIATO KNAUF

ADDI S – KNAUF  është grafiato e gatshme me gërvishtje, kremoze, e lidhur organikisht dhe e përforcuar me silikon për tone ngjyrash intensive. Shumë rezistente ndaj ujit dhe avull-difuzuese.

Karakteristikat

 • E gatshme për tu përpunuar
 • Shume difuzuese
 • Për tone intensive ngjyrash
 • Shumë rezistentë ndaj kushteve atmosferike
 • Nuk mban papastërti
 • Rezistente ndaj ujit
 • Për jashtë
 • Toni I ngjyrës e bardhë (RAL 9010)
 • Tonet e ngjyrave sipas Knauf katalogut të ngjyrave ColorConcept

Fusha e përdorimit

Knauf Addi S është një suva finale dekorative për sistemet e fasadave termoizoluese.

 • Shtresë përfundimtare mbi suva minerale që i takojnë grupit të llaçrave P II dhe P III
 • Shtresë përfundimtare mbi masat armuese
Përpunimi

Para përpunimit duhet të kontrollohet nëse toni i ngjyrës është ai i duhuri. Për Conni S të pigmentuar me ngjyrë duhet të punohet vetëm material me numer sharzhe të njëjtë (në rast të porosie ekstra duhet të vendoset në porosi numri i komisionit të ngarkesës së fundit). Addi përzihet para shtrimit mbi sipërfaqe me përzier elektrik. Rregullohet konsistenca e materialit, në rast se është e nevojshme hidhet pak ujë gjatë përzierjes.

Conni shtrihet me një mallë inoxi në të gjithë sipërfaqen. Addi S (me strukturë gërvishtje) strukturohet me një mallë plastike në formë rrethore menjëherë, pa ndërprerje pasi është vendosur në sipërfaqe. Lloji I veglës së punës përcakton ashpërsinë e sipërfaqes, prandaj duhet të punohet gjithnjë me të njëjtën mallë strukturuese. Addi mund të lyeht sipas nevojës me Autol ose Fassadol. Addi mund të përpunohet edhe me makineri me spërkatje.

Specifikime: ADDI S – GRAFIATO KNAUF

Paketimi

1.5mm (25kg), 2.0mm (25kg)

Konsumimi

(1.5mm-2.5kg/m2)
(2.0mm-3.0kg/m2)

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ADDI S – GRAFIATO KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart