AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH

4,700L

Llaç me bazë çimentoje, me ngjyrë gri, është pjesë e sistemit Aquapanel.

4,700L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH

AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH Llaç me bazë çimentoje, me ngjyrë gri, është pjesë e sistemit Aquapanel®.

PËRPARËSITË

  • Specifik për linjën Aquapanel
  • Punueshmëri më e mirë
  • Rezistencë më të madhe
  • Elasticitet më i madh pas tkurrjes
  • Rezistencë e lartë ndaj zjarrit

Përgatitja e substratit

Pllakat AQUAPANEL duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe duhet të jetë i lidhur fort me një nënshtresë.

Përzierja

Përzieni 20 kg Joint Filler AQUAPANEL – gri në afërsisht 6.8 litra ujë i ftohtë i pastër (0,34 l ujë / kg AQUAPANEL® Nyje Mbushëse – gri). Rekomandohet përdorimi i një trazuesi 600 rpm. Përdorni kontejnerë dhe enë gota të pastra për përzierje.

Përpunimi / aplikimi

Mjetet: mistri / mistri për zbutjen. Vulosni nyjet, vendosni shiritin AQUAPANEL (20 cm) e ngjesh me mistri. Prisni që shtresa e mëparshme të jetë thahet ose ngurtësohet përpara se të vendosni një shtresë tjetër nëse është e nevojshme. Mbuloni gjithashtu kokat e vidave. Lani mjetet dhe pajisjet me ujë menjëherë pas përdorimit.

Koha e punueshmërisë

Materiali fillon të ngurtësohet afërsisht 45 minuta pas përzierjes. Enë të papastra për përzierje dhe temperatura të larta mund të zvogëlojë kohën e punës. Mos e përdorni materialin kur fillon të ngurtësohet. Lidhja e murit: rreth 12 minuta / m2 (përfshirë instalimin, rregullimin e pllakës me vida dhe aplikimin e shiritit të bashkimit – vetëm pllakat AQUAPANEL Në natyrë). Lidhja e tavanit: rreth 18 minuta / m2 (përfshirë instalimin, vidat dhe instalimin e shirit i përbashkët).

Temperatura e përpunimit / kushtet klimatike

Vendosni Joint Filler AQUAPANEL® – gri në pllakat AQUAPANEL vetëm një herë ata janë përshtatur me kushtet klimatike të mjedisit. Temperatura e ajrit, materialit dhe substratit nuk duhet të jetë nën + 5 ° C.

Paketimi dhe ruajtja
  • 20 kg thes
  • Ruhet në një vend të thatë dhe transferoni përmbajtjen e qeseve të dëmtuara në një enë dhe përdore më parë
  • Mund të mbahet për rreth 12 muaj në paketim të mbyllur

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH

Paketimi

20kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “AQUAPANEL MBUSHËS FUGASH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart