STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT

Vlerëso Produktin

500L

Knauf Uniflott kundër-lagështirës është një masë stukuese në formë pluhuri.

500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT

STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT e përbër me pluhur të gjelbër me rezistencë të lartë, bazuar në gips të përmirësuar me aditivë sintetikë me rezistencë të lartë ndaj lagështisë. Knauf Uniflott kundër-lagështirës është një masë stukuese në formë pluhuri, me bazë gipsi special me aditivë plastikë dhe shtesa të tjera. Uniflott kundër lagështirës është rezistent ndaj ujit dhe për tju përshtatur pllakës kundër lageështirës është pigmentuar me ngjyrë të gjelbër.

PËRPARËSITË

 • Rezistencë e lartë ndaj lagështisë
 • Në gips të përforcuar me aditivë të veçantë
 • Ngjitje e shkëlqyeshme edhe në ambiente të lagështa
 • Tharje e shpejtë
 • Nuk grumbullohet, lehtësisht i punueshëm
 • Fërkohet kollaj
 • Klasa e reagimit të zjarrit A1

Përdorimi i caktuar

Produkti është i përshtatshëm për aplikime të veçanta për përfundimin e nyjeve në pllaka Knauf Idrolastra, ai përzihet vetëm me ujë, nuk grumbullohet dhe ka ngjitje të shkëlqyeshme.

Fusha e tij e përdorimit përfshin

 • pllaka gipsi të veshura, pllaka gipsi të veshura me vrima Idrolastre ose të shpuara;
 • pllaka gipsi të veshura për mallra të thatë;
 • fletët Knauf Cleaneo;
 • Fletë me fibra gipsi Vidiwall;
 • pllaka me fibra gipsi për pllaka të thata Brio.

Këshillë: Brinjët e prera (pa karton) duhet të stukohen sëbashku me shiritin fugëmbulues p.sh. me Knauf Fugendeckstreifen Kurt.

Knauf Uniflott kundër-lagështirës përdoret për stukimin me dorë të fugave të:

 • pllakave Knauf kundër-lagështirës me seksion brinje HRAK (gjysëm rrumbullakët), HRAK (gjysëm rrumbullakët, gjysëm të sheshtë), AFK (brinjë të shkallëzuara të sheshta). Në rast se këto brinjë janë të mbështjella me karton stukimi i fugave kryhet pa shiritin fugëmbulues.

Përshkrimi teknik

Koha e punës: 45 minuta.

Koha e tharjes: 2 orë

Karakteristikat
 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Aftësi të mira ngjitëse
 • Veçanërisht shumë e thjeshtë në përpunim
 • Zmerilohet lehtë
 • Tkurret shumë pak pas tharjes
 • Rezistente ndaj ujit
 • Me ngjyrë të gjelbër
 • Fortësohet shpejt
 • Thahet shpejt
 • Nuk e thith ujin

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT

Paketimi

5kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT
STUKO KNAUF UNIFLOTT IMPRÄGNIERT
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart