UNIFLOTT – STUKO KNAUF

Vlerëso Produktin

850L3,300L

Knauf Uniflott është një material stukues në formë pluhuri, i ndërtuar mbi një bazë gipsi special dhe aditivë plastikë të kombinuara për qëllimet e saj të aplikimit

SKU: N/A Tags: , , ,

850L3,300L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

UNIFLOTT – STUKO KNAUF

Knauf Uniflott është stuko në formë pluhuri, i ndërtuar mbi një bazë gipsi special dhe aditivë plastikë të kombinuara për qëllimet e saj të aplikimit. Masë stukuese me bazë gipsi për stukimin me dorë të sistemeve të thata.

Karakteristikat

 • Tkurrje e vogël kur thahet
 • Shumë rezistente ndaj plasaritjeve
 • Veçanërisht shumë e lehtë për aplikuar për shkak të konsistencës kremoze dhe të butë.
 • Fortësohet shpejt
 • Thahet shpejt
 • Zmerilohet lehtë me rrjetën zmeriluese Knauf Abranet®
 • Veglat e punës pas përdorimit lahen thjeshtë

Fusha e përdorimit

 • Knauf Uniflott përdoret për stukimin me dorë të:
  Fugave të pllakave të gipsit ose pllakave termike me polisterol me seksion brinje KRK (kënde gjysëm të rrumbullakët) ose HRAK (këndë gjysëm të rrumbullakët, gjysëm të drejta) pa shirit fugëmbulues për këndet e mbuluara me karton.
 • Fugave të pllakave të përforuara me seksion të brinjës SK (kënd i prerë) ose FF, psh. Cleaneo Akustik Platten
 • Fugave të elementëve për dyshme Knauf Brio ose elementeve të bashkuara- Brio
 • Fugave të elementeve të dyshemesë Knauf TUB

 

 

Specifikime: UNIFLOTT – STUKO KNAUF

Karakteristikat Kryesore
Sipërfaqe Përdorimi

Gips

Specifikime
Paketimi

5kg, 25kg

Videos: UNIFLOTT – STUKO KNAUF

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “UNIFLOTT – STUKO KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart