SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike

Vlerëso Produktin

3,000L8,500L

Bojë muri ekologjike, elastomerike, 100% akrilike, rezistente ndaj ujit, me veti kundër kërpudhave. Lidhëse e shkëlqyer për boshllëqet.

3,000L8,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike

SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike e papërshkueshme nga uji mur elastomer akrilik me cilësi të shkëlqyeshme me veprim anti-myk. Erë e ulët. I përshtatshëm për lyerjen e mureve të jashtme, suva dhe beton të ri ose të rilyer. Ideale për të arritur hidroizolimin e muraturës dhe sipërfaqeve me plasaritje dhe çarje të vogla deri në 1 mm, si dhe në rinovimet e sistemeve të jashtme të izolimit termik. Ka sjellje të shkëlqyeshme në ndryshimet e mëdha të temperaturës dhe ruan elasticitetin e saj në temperatura të ulëta deri në -20ºC pa u ndikuar në kushte acari. Mbajtja e zvogëluar e papastërtive për shkak të mekanizmit të veçantë të pastimit në prani të rrezeve të diellit (lidhja kryq UV), e cila eliminon pothuajse çdo aderim. Ka ngjitje dhe rezistencë të shkëlqyeshme ndaj rrezatimit ultraviolet dhe alkaleve. Mbron filmin e bojës nga rritja e mykut dhe kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie. Funksionon butë, përhapet mrekullisht dhe ka efikasitet dhe mbulim të lartë. Përmbajtja e reduktuar e përbërjeve organike të paqëndrueshme (VOCs).

  • Veprim anti-myk
  • Elastomere, ekologjike
  • Nuanca të pandryshuara
  • Lidhë plasaritjet
  • Ruani elasticitetin deri në -20 gradë

Përgatitja e sipërfaqes

Hiqni nga sipërfaqja pluhurin, bojërat e vjetra jo të mira, vajrat, mykun etj. Te sipërfaqet e reja duhet të përgatiten paraprakisht me astarin Smaltoplast Universal Primer i holluar deri në 100% me ujë, ndërsa sipërfaqet shumë të ndyra (lagësht, nikotinë, bojë, kërpudha, grafite, njolla vaji etj.) duhet të plotësohen me astarin special SMALTOX hidro ose SMALTOX mono.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Për të mbuluar kapilarët dhe çarjet deri në 0,5 mm, vendosni 2 shtresa Smaltoplast Elastic dhe për çarje. më e madhe se 0.5 mm me tre shtresa të produktit me hollimin më të vogël të mundshëm. Minimizoni përdorimin e bojës: për një sipërfaqe prej 10m2 dhe dy shtresa, do t’ju duhet 1.6Lt bojë. Propozimi! Ulni numrin e përgjithshëm të shtresave të nuancave të errëta, duke aplikuar para SMALTOX hidro ose SMALTOPLAST elastik në nuancë gri S 1502-Y për aplikimin e nuancave të verdha, S 1502-R e kuqe etj. ose në një hije të të njëjtit ton nga një bazë më e errët.

Specifikime: SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 – 13 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

2-4 Orë

Hollimi

0-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike
SMALTOPLAST ELASTIC – Bojë Izoluese Ekologjike

3,000L8,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart