SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE

3,000L9,500L

Bojë 100% akrilike elastomere termo-mbrojtëse me cilësi të lartë me mikro-rruaza specifike. E certifikuar si bojë e ftohtë reflektuese. Rezistencë ndaj ujit dhe frymëmarrje e shkëlqyer. Me veti kundër kërpudhave.

SKU: N/A Tags: ,

3,000L9,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE

SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE 100% akrilike rezistente ndaj nxehtësisë, reflektuese e nxehtësisë, e papërshkueshme nga uji, me cilësi të lartë, për përdorim në lyerjen ose ngjyrosjen e mureve, suvave dhe betonit. I përshtatshëm për lyerjen e sipërfaqeve në zona me kushte të pafavorshme të motit dhe sipërfaqe me probleme të plasaritjes kapilare. E ruan elasticitetin e tij në temperatura të ulëta deri në -20ºC, pa qëruar në kushte acari. Ajo lejon që muratura të marrë frymë dhe kështu grumbullon më pak lagështi brenda, duke ndihmuar në përmirësimin e efikasitetit të saj të energjisë. Për shkak të përbërjes së tij mbron filmin e bojës nga rritja e mykut dhe kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie. Smaltoplast THERMO kombinon bardhësinë, mbulimin dhe performancën e lartë. Përhapet mrekullisht dhe punohet shumë lehtë. Ka ngjitje dhe rezistencë të lartë ndaj alkaleve dhe lagështisë dhe rezistencë shumë të mirë ndaj rrezatimit ultraviolet dhe kushteve të motit. Kontribuon në kursimin e energjisë nga nxehtësia që reflekton rrezatimin diellor në të gjithë spektrin e tij (SRI = 114). Ngjyrë e çertifikuar me reflektim të ftohtë me TSR = 90.6%.

  • Veprim anti-myk
  • Rezistencë e fortë ndaj ujit
  • Kursen energji
  • Mbrojtje termike/ elastomere

Përgatitja e sipërfaqes

Hiqni nga sipërfaqja pluhurin, bojërat e vjetra jo të mira, vajrat, mykun etj. Sipërfaqet e reja duhet të përgatiten paraprakisht me astarin Smaltoplast Universal Primer i holluar deri në 100% me ujë ose SMALTODUR i holluar deri në 100% me SMALTOLUX neft. Sipërfaqet e ndotura shumë do të lyehen më parë me hidro Smaltox ose SMALTOX mono. Për plasaritjet deri në çarje duhet të mbyllen me stuko elastike Smaltofill.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Vendosni 2 shtresa Smaltoplast THERMO me pak hollim për tejkalimin e boshllëqeve të çarjeve deri në 0,5 mm. Çarje deri në 1 mm duhet vuloset duke përdorur 3 shtresa smaltoplast THERMO pa hollim. Këshilla! Për nuancat e errëta, në mënyrë që të minimizojmë numrin e veshjeve, ne propozojm të aplikoni si shtresën e parë Smaltox hidro ose Smaltoplast THERMO në nuancë gri S-1502 ose një nuancë më e çelët e cila prodhohet nga një bazë membulim ​​më të mirë.

Specifikime: SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

10-14 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

2-4 Orë

Hollimi

0-14 %

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE
SMALTOPLAST THERMO – BOJË TERMO-MBOJTËSE

3,000L9,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart