REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE

1,200L4,500L

EPO DECOR 300

Shtresë me bazë poliuretani që shërben për trajtimin e dyshemeve dekorative.
Klasifikimi i produktit
EPO DECOR 300 është klasifikuar sipas standardid EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.
SKU: N/A Tags: ,

1,200L4,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE EPO DECOR 300

REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE EPO DECOR 300 me bazë poliuretani që shërben për trajtimin e dyshemeve dekorative.
Klasifikimi i produktit
EPO DECOR 300 është klasifikuar sipas standardid EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

FUSHA E PËRDORIMIT

EPO DECOR 300 është i përshtatshëm për krijimin e shtresave dekorative me cilësi mjaft të mira hidroizoluese ngjitëse dhe elastike. Përdoret
edhe për krijimin e shtresave dekorative mbi sipërfaqe të niveluara me llaç çimentoje.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e suportit
Suporti ku do të aplikohet EPO DECOR 300 paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Përpara aplikimit të EPO DECOR 300 suporti duhet të nivelohet me astarin e thatë TECNOFIX. Suportet duhet të jenë të sheshta dhe mekanikisht të qëndrueshme në funksion të qëllimit të përdorimit.

MËNYRA E APLIKIMIT

EPO DECOR 300 aplikohet me anën e një malle metaliketë drejtë direkt mbi sipërfaqen e paratrajtuar me astarin Resin PRIMER RE 1800. Mbas vendosjes së produktit mbi suport bëhet ngjeshja me anë të një malle metalike në mënyrë që të krijohet sipërfaqja që duam.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE

Paketimi

1kg, 5kg

Ngjyra

Transparente

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE
REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE

1,200L4,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart