STUKO E GATSHME NEOPAL

Vlerëso Produktin

500L1,500L

NEOPAL STUCCO

Stuko e lëngshme me mbulim të lartë.

  • Lehtë për të fërkuar
  • Mbushja e jashtëzakonshme
  • Gati per perdorim
  • Tharja e shpejtë

500L1,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 3

STUKO E GATSHME NEOPAL

STUKO E GATSHME NEOPAL është një stuko e lëngshme e gatshme për përdorim, për mbulimin dhe nivelimin e mureve të brendshme nga suva, gips dhe sipërfaqe betoni. Ka veti shumë të mira punuese dhe niveluese, si dhe një kapacitet të shkëlqyeshëm mbushës. Thahet shpejt dhe lëmohet shumë lehtë. Mund të lëmohet edhe më lehtë me një makinë lëmuese, pa shumë pluhur, duke minimizuar acarimin në sy dhe problemet e thithjes. Rezultati është një sipërfaqe shumë e lëmuar, e rrafshët dhe kohezive, e gatshme për tu ngjyrosur me bojra plastike ose smalt.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

  • Zbatim me mallo : NEOPAL STUCCO është gati për përdorim. Holloni pak me ujë (më pak se 1 gotë me ujë të pastër në 18 kg) kur stuko aplikohet në kushte të ftohta / lagështirë, si dhe gjatë aplikimi i një shtrese të dytë, sa herë që kërkohet.
  • Zbatimi me pompë : I hollë me përafërsisht 4-6% w / w ujë të pastër, në varësi të llojit të pompës spërkatëse, presioni që mund të arrihet dhe diametri i grykës 27-35 ti. (milimetër inç), në varësi të prodhuesit.
  • NEOPAL STUCCO i siguron kohën e duhur bojaxhiut profesionist në mënyrë që të korrigjojë çdo problem ekzistues
  • Papërsosmëria dhe mund të rrafshohet pas 7 – 15 minutash, në varësi të kushteve të motit, duke rezultuar në një sipërfaqe të shkëlqyeshme të rrafshët dhe të lëmuar.
  • Pas aplikimit dhe lëmimit, sipërfaqja duhet të jetë e lyer me astar me bazë uji të VIVECHROM NEOPAL PRIMER, holluar deri në 50% me ujë. Në fund sipërfaqja është e veshur me bojrat plastike ose smaltit.
  • Vendosni stukon dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: STUKO E GATSHME NEOPAL

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

1 kg/m²

Koha e Tharjes

4 Orë

Specifikime
Paketimi

5kg, 18kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “STUKO E GATSHME NEOPAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

STUKO E GATSHME NEOPAL

500L1,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart