REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300

Vlerëso Produktin

2,500L8,500L

EPOLOT HV 300

Rrëshirë epokside 2 komponentësh për injëktim, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero.
KARAKTERISTIKAT
Rrëshirë epokside 2 komponentësh, injëktimi, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero. Fluiditeti i saj lejon rregullimin e çarjeve të vogla. Paraqet
adezivitet të lartë në betonarme dhe në çelik. Ka rezistencë të lartë në shtypje, përkulje dhe acide. Nuk ndikohet nga alkalet, ngricat dhe lagështia.

SKU: N/A Tags: ,

2,500L8,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300

REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300 e 2 komponentësh, injëktimi, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero. Fluiditeti i saj lejon rregullimin e çarjeve të vogla. Paraqet adezivitet të lartë në betonarme dhe në çelik. Ka rezistencë të lartë në shtypje, përkulje dhe acide. Nuk ndikohet nga alkalet, ngricat dhe lagështia.

FUSHAT E APLIKIMIT

EPOLOT HV – 300 përdoret për zbatimin e injëksioneve rrëshirore në çarje të betonit me gjërësi mbi 3 mm. Rekomandohet për meremetimin e çarjeve në ura, në tunele, diga, kollona, trarë që çahen nga mbingarkesa, tërmete etj. Garanton një rehabilitim të plotë, duke risjell kompaktësinë fillestare në elementin ndërtimor. Përbën materialin e përshtatshëm ngjitës të betonit të ri me atë ekzistues. Ofron zgjidhje të vetme për mbjelljen e më vonshëm të armaturës metalike në sipërfaqe horizontale ose vertikale betonarmeje. Ngjitës materialesh të njëjta dhe të ndryshme përveç polietilenit dhe teflonit, duke ofruar dinamikë shumë të fuqishme ngjitjeje.

MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Përgatitja e sipërfaqes
  Nënshtresa të jetë e pastër nga materiale të kalbëzuara, pluhura, vajra, dhe pellgje me ujë.
 2. Parapërgatitja e zbatimit
  Përziejmë dy përbërëset A dhe B në raport 3:1 me spatul të ngushtë deri sa të krijohet një masë plotësisht homogjene për 3 – 4 minuta.
 3. APLIKIMI
  a) Injëktim rrëshire: Heqim nga të dyja anët e çarjes në rast suvaje, duke pastruar betonin nga pluhurat me ajër me presion. Vulosim me stuko epokside DW 9000 EPO – UNI gjatë gjithë gjatësisë së çarjes, duke vendosur pipezat e injëktimit çdo 25 cm. Çarjet vertikale duhet të mbushen duke përdorur pistoletën shumë përdorimëshe nga pika me e ultë e lartësisë me drejtim lartë, duke vulosur me tapë pipezat pas derdhjes së EPOLOTLV – 011.
  b) Mbjellje armature: Hapim vrima me diametër më të madhë se ai i armaturës metalike dhe në thellësin maksimale të mundshme. Në sipërfaqet horizontale, vrima duhet të shohi në drejtim lartë. Pasi të heqim pluhurin, mbushim kaq sasi EPOLOT HV – 300 më qëllim që pas
  vendosjes së armaturës rrëshira të mbilundroj lehtësisht.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

Ruhet në amballazhime të mbyllura mirë, vende të thata dhe në temperatura me të mëdha se +10o C, të paktën 12 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300

Paketimi

1kg/A&B, 4kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300
REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300

2,500L8,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart