BETOKONTAKT KNAUF

Vlerëso Produktin

4,500L

BETOKONTAKT

Urë lidhëse për suvatë e gipsit mbi beton

4,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

BETOKONTAKT KNAUF

BETOKONTAKT KNAUF është një dispersion rezin sintetike e përzier me rërë të pastër kuarci me përmbajtje të lartë alkaline. Përdoret në ambjente të brendshme mbi sipërfaqe jo thithëse si urë lidhëse e dy materialeve të ndryshme.

Para përdorimit të suvave të gipsit dhe gëlqere-gipsit si dhe para përdorimit të suvasë së thatë është e domosdoshme paratrajtimi i sipërfaqes me Betokontakt. Përdorimi i Betokontakt është veçanërisht i domosdoshme tek sipërfaqet e lëmuara të betonit ose soletat e tavaneve me beton si dhe te elementet e parafrabikuara me beton.

Karakteristikat

  •  Për brenda
  • E parapërgatitur
  • Krijon sipërfaqe të ashpra
  • I pigmentuar në ngjyrë rozë
  • Përpunimi me dorë ose makineri
  • Për sipërfaqe minerale (veçanërisht beton)

Fusha e përdorimit

Përdorimi në ambjente të brendshme mbi beton të derdhur dhe sipërfaqet e elementeve të parafabrikuara prej betoni, soletat e tavanit me beton, mbi EPS dhe XPS, sipërfaqe të tjera me dentësi të lartë dhe jo thithëse.

Betokontakt vendoset para aplikimit të shtresave si më poshtë:

  • Suva me bazë gipsi me makineri (p.sh. MP 75 L , MP 75 G/F, MP 75 Diamant)
  • Suva me bazë gipsi me dorë (p. sh. Rotband)
  • Ngjitësit për suvanë e thatë (p. sh. Perlfix)
  • Suva me shtresë të hollë (p. sh. Multi-Finish).
Përpunimi

Përmbajtja e kovës përzihet mirë para përdormit. Betokontakt vendoset e pa holluar në të gjithë sipërfaqen, njëtrajtësisht me anë të një rruli me dorë ose me makineri, me një pompë të përshtatshme PFT p.sh. SWING, duke e spërkatur mbi sipërfaqe e më pas shtrihet me rrul. Vetëm në rast të aplikimit me makineri, përzierja me pak uje (maksimalisht 1 l në 20 kg Betokontakt) në mënyrë që të arrihet konsistenca për tu spërkatur. Veglat e punës pastrohen me ujë. Papastërtitë si rezultat i përdorimit të Betokontakt (koka e spërkatësi etj.) duhet të pastrohen mundësisht menjëherë pas punës kur materiali është akoma i freskët. Materiali i thatë mund të pastrohet me anë të një lecke të lagur. Të vazhdohet me punët vijuese vetëm pasi Betokontakt është thatë komplet dhe nuk ngjit (minimalisht 12 orë për temperaturë 20 °C dhe 65% lagështi relative ajri). Në rast temperature të ulta dhe lagështi më të lartë, koha e tharjes mund të jetë më e gjatë.

 

Specifikime: BETOKONTAKT KNAUF

Paketimi

20kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BETOKONTAKT KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart