NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR

350L

GRANDFLOOR 8.0

Mbushës dyshemesh me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete apo autonivelantë etj.

350L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR

NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR Mbushës për dysheme me përmbajtje të lartë çimento dhe agregatesh të lehtësuar.
PËRSHKRIMI
GRANDFLOOR 8.0 është një mbushës dyshemesh me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete apo autonivelantë etj.

MËNYRA E PËRGATITJES

1. Përgatitja e suportit
Suporti duhet të jetë i pastër, pa praninë e pluhurave, pjesëve të shkëputura, vajrave, verniqeve, etj. Produkti GRANDFLOOR 8.0 mund të shkelet 4 ditë mbas aplikimit.
2. Mënyra e aplikimit
GRANDFLOOR 8.0 shtohet gradualisht në një sasi uji rreth 5,5 – 6,0 L nën një përzierje të vazhdueshme deri sa të formohet një masë homogjene dhe e rrjedhshme. Përzierja lihet 3 minuta në qetesi dhe më pas përzihet përsëri. GRANDFLOOR 8.0 hidhet në një shtresë të vetme në sipërfaqen e unës deri sa të arrihet trashësia e dëshiruar. Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C

KONSUMI
Afërsisht. 1,65 Kg/m2 për mm trashësi shtresë.

PAKETIMI

GRANDFLOOR 8.0 është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur. Duhet të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart