NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200

Vlerëso Produktin

7,500L

EPOWRAP FG 200

Ngjitës me bazë epokside dy komponentësh për pelhurat me fibra karboni.
KARAKTERISTIKAT
EPOWRAP FG 200 është një ngjitës epoksid dy – komponentësh në formë pastë. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin, fortësi të lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.

7,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200 dy komponentësh për pelhurat me fibra karboni.

KARAKTERISTIKAT
EPOWRAP FG 200 është një ngjitës epoksid dy – komponentësh në formë1 pastë. Pas forcimit, siguron ngjitshmëri të lartë me Suportiin, fortësi të
lartë dhe rritje të rezistencave në shtypje dhe përkulje. Produkti është klasifikuar si një agjent lidhës strukturor për përforcim të jashtëm të betonit, sipas EN 1504 – 4.
FUSHAT E APLIKIMIT
EPOWRAP FG 200 përdoret për lidhjen e pelhurave të karbonit për përforcimet strukturore të elementeve strukturorë të ndërtimit në sistemet (F.R.P.).
MËNYRA E PUNIMIT
Përgatitja e sipërfaqes
Sipërfaqja duhet të jetë:

  • kimike dhe mjaft e fortë dhe e qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që mund të parandalojnë lidhjen, psh pluhuri, Grimcat e lirshme, yndyrna ose vaj etj.
  • Është e rekomanduar që sipërfaqja të trajtohet mekanikisht duke e ashpërsuar.
  • Nëse ka të çara në beton, duhen riparuar me injëksion duke përdorur materiale si EPOLOT.
  • Substrati duhet të jetë aq i sheshtë sa të jetë e mundur.
  • Sipërfaqet e demtuara duhen riparuar duke përdorur EPOWRAP LEVEL 100.

Përzierja e përbërësve
Përbërësit A dhe B janë paketuar në dy kontejnerë të veçantë, në raport të paracaktuar përzierje në peshë. Përzierje tërësore e gjithë sasisë së komponentit A me të gjithë sasinë e komponentit B. Komponentët duhet të jenë të përziera për rreth 5 minuta me një përzierës të përshtatshëm.

APLIKIMI

Pas përzierjes, EPOWRAP FG 200 aplikohet në sipërfaqe me anën e një mallë ose furçë. Pastaj, pelhurat me fibra karboni janë vendosur, dhe mbi të ushtrohet presion me një rrul plastike në të thatë në mënyrë që të nxirret ajri që ndodhet ndërmjet betonit dhe pllakës së karbonit.
KONSUMI
1.5 – 2.0 kg/m2 per 1 mm trashësi
PAKETIMI
EPOWRAP FG 200 është i ambalazhuar në kova 5 kg
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse produkti ruhet në ambalazh të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejëe në diell dhe ndaj ngricave.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200
NGJITËS EPOKSID EPOWRAP FG 200
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart