NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE

2,500L6,500L

NEOPAL ULTRA RESIST

Bojë plastike jashtëzakonisht e qëndrueshme.

  • Hidrofobik
  • Shumë e qëndrueshme
  • Mbulim i lartë
  • Kundra njollave
  • Rezistencë e lartë në larje të shpeshtë
  • Mbulim i lartë
  • Mbarim i pastër pa hije

2,500L6,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE

NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE është bojë plastike jashtëzakonisht e qëndrueshme për përdorim të brendshëm. Kjo bojë shumë e fortë dhe jashtëzakonisht e lashme (Klasa 1, EN 13300), krijon një film hidrofob që shndërron njollat ​​e zakonshme me bazë uji si pijet freskuese, kafe, verë, baltë, etj në rruaza të cilat qëndrojnë në majë të bojës, në vend se të njomen in. Prandaj, ajo mund të pastrohet më lehtë sesa boja e zakonshme plastike duke e lënë bojën po aq të mirë si të jetë e re dhe muret tuaja të qëndrojnë perfekte për më gjatë. Ka shkallë të lartë mbulimi dhe përhapjeje, veti të shkëlqyera për punë dhe nivelim dhe thahet shpejt. Ofron një përfundim elegant Mat.

Përshkrimi i aplikimit

Holloni me 5-10% ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit. Aplikikoni 2 shtresa NEOPAL Ultra Resist për një rezultat perfekt. Aplikojeni me furçë, rul ose spërkatje pa ajër. Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe gjatë tharjes. Para aplikimit të ngjyrave të forta dhe të ndritshme që nuk shfaqin perde të lartë (nga Base TR), vendosni një shtresë NEOPAL Ultra Resist në një ngjyrë të ngjashme të prodhuar nga një bazë më e lartë e errësirës (p.sh. Baza D). Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastruara nga të gjitha materialet me defekt dhe ngjitje dobët, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, prerja e filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Magazinimi

Ruhet midis 5 ° në 40 ° C.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

12 m2/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1-2 hours

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

mure

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Videos: NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE
NEOPAL ULTRA RESIST – BOJË PLASTIKE

2,500L6,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart