MBUSHËS FUGASH EPOKSID

5,600L

EPOFUGA GG 7700

Stuko pllakash e lehtësuar me bazë epokside 2 komponentëshe
KARAKTERISTIKAT
Stuko me 2 komponentë, pa hollues, me bazë rezina epokside dhe inerte silicilike të lehtësuara. Eshtë rezistente ndaj acideve, alkaleve, dhe pastruesve të fuqishëm, në shumicën e holluesve organik gjithashtu dhe ndaj ujit të kloruar ose me kripë. Shfaq punueshmëri të shkëlqyer, ngjitshmëri të madhe në anët e fugës dhe është plotësisht hidroizolues, pa u njollosur. Nuk është përthithës, nuk lejon zvillimin e baktereve, pastrohet lehtësisht në bazë të përditshme, dhe është gjithashtu rezistent në kushtet e higjenës. Eshtë e përshtatshme për gjerësi fugash 1 – 10 mm, dhe sipërfaqja përfundimtare është absolutisht e lëmuar, si porcelani. Para ngurtësimit pastrohet lehtësisht me ujë të vakët. Klasifikohet në kategorinë RG2, sipas EN13888.

5,600L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

MBUSHËS FUGASH EPOKSID

MBUSHËS FUGASH EPOKSID EPOFUGA GG 7700
Stuko pllakash e lehtësuar me bazë epokside 2 komponentëshe
KARAKTERISTIKAT
Stuko me 2 komponentë, pa hollues, me bazë rezina epokside dhe inerte silicilike të lehtësuara. Eshtë rezistente ndaj acideve, alkaleve, dhe pastruesve të fuqishëm, në shumicën e holluesve organik gjithashtu dhe ndaj ujit të kloruar ose me kripë. Shfaq punueshmëri të shkëlqyer, ngjitshmëri të madhe në anët e fugës dhe është plotësisht hidroizolues, pa u njollosur. Nuk është përthithës, nuk lejon zvillimin e baktereve, pastrohet lehtësisht në bazë të përditshme, dhe është gjithashtu rezistent në kushtet e higjenës. Eshtë e përshtatshme për gjerësi fugash 1 – 10 mm, dhe sipërfaqja përfundimtare është absolutisht e lëmuar, si porcelani. Para ngurtësimit pastrohet lehtësisht me ujë të vakët. Klasifikohet në kategorinë RG2, sipas EN13888.

FUSHAT E APLIKIMIT

EPOFUGA GG 7700 është e përshtatshme për mbushjen e fugave në ambiente që përdoren kimikate të forta si laboratore, linja prodhimi etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1.Përgatitja e sipërfaqes
Largojmë nga fugat dhe sipërfaqja e graniteve ose mermereve mbeturinat e mundshme të ngjitësit me bazë çimenton dhe pluhurat.

2.Aplikimi
Fugat mbushen me spatul gome, duke e hapur dhe duke shtypur diagonalisht me fugat, pa lënë boshllëqe dhe prapambetje.

KONSUMI
Për stukim fugash 0,2 – 3.0 Kg/m², analogjikisht me trashësinë e pllakave dhe gjerësinë e fugës.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
Ruhet në mjedis të thatë dhe me hije, lagështi të ulët, për të paktën 24 muaj nga data e prodhimit.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: MBUSHËS FUGASH EPOKSID

Paketimi

5Kg/A&B

Ngjyra

15 kartela sipas katallogut

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “MBUSHËS FUGASH EPOKSID”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart