MARTELITE – SMALTO VITEX

Vlerëso Produktin

800L

Bojë me efekt çekiç, ideale për mbrojtjen dhe dekorimin e sipërfaqeve metalike. Siguron ngjitje të fortë, tharje të shpejtë, nuk bie dhe zbatohet drejtpërdrejt në metal, pa përdorur astar. E qëndrueshme dhe mbresëlënëse në dukje. Në dispozicion në 13 hije.

SKU: N/A Tags: ,

800L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

MARTELITE – SMALTO VITEX

MARTELITE – SMALTO VITEX është bojë vaji me bazë tretësi me efekt çekiç e përshtatshme për mbrojtjen dhe zbukurimin e sipërfaqeve metalike. Siguron ngjitje të fortë, tharje të shpejtë dhe qëndrueshmëri të madhe ndaj kushteve të pafavorshme të motit. Ka veti të mira punuese dhe niveluese dhe mund të aplikohet drejtpërdrejt në metal pa përdorur një nënshtresë. Jep një përfundim të shkëlqyeshëm me efekt çekiç.

  • Përfundimi efekt çekiç
  • Mbrojtja dhe dekorimi i sipërfaqeve metalike
  • Qëndrueshmëri e madhe

NGJYRA

Në dispozicion në 13 hije të kartave me ngjyra.

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të pastrohen me Brush Solvent T 300, të jenë të lëmuara dhe të thata, pa pluhur, yndyrë ose ndryshk dhe rërë. Sipërfaqet metalike me shkëlqim (alumini, çeliku i galvanizuar, etj.) Duhet së pari të lyhen me Primer për Sipërfaqe me shkëlqim ose Primer Wash Wash.

APLIKIMI

Llokoçit mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa me rul, furçë ose pistoletë pa ajër të holluar deri në 5% me Spray Gun Solvent T 350. Mos aplikoni në temperatura nën 5oC, mbi 35oC dhe / ose lagështirë relative mbi 80%. E prekshme e thatë në prekje pas 20-30 minutash dhe mund të rilyhet pas 16-20 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Mjetet duhet të pastrohen menjëherë pas përdorimit me Spray Gun Solvent T 350.

Specifikime: MARTELITE – SMALTO VITEX

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

8-10m2/lt

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim

Koha e Tharjes

20-30min

Hollimi

Solvent 5%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “MARTELITE – SMALTO VITEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart