ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

Vlerëso Produktin

500L4,500L

VIVE PRIMER

100% astar akrilik me bazë uji.

 • Ultra Adherent
 • Penetrimi i lartë
 • Mbulimi i lartë
SKU: N/A Tags: ,

500L4,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER 100% akrilik për bojrat emulsion është një astar gjysëm transparentë me bazë uji për bojra plastike dhe akrilike. Është i përshtatshëm për sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme nga suva, betoni dhe muret e patinuara me stuko. Ka ngjitje dhe depërtim shumë të mirë, elasticitet dhe qëndrueshmëri të madhe ndaj sipërfaqeve alkaline, duke e lidhur sipërfaqen në mënyrë efektive. Zbatohet lehtë dhe ka shpejtësi të lartë përhapjeje. Lehtëson punueshmërinë dhe siguron një sipërfaqe uniforme të veshjes përfundimtare. Availableshtë në dispozicion në paketimet 750ml, 3lt dhe 10lt.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni NEOPAL STUCCO.

Aplikimi

 • Holloni me ujë të pastër 300-400% dhe përzieni mirë para përdorimit.
 • Në çdo rast, produkti duhet të hollohet në raport 1 pjesë VIVE PRIMER me 3-4 pjesë ujë të pastër në mënyrë që të bëhet depërtojnë dhe verbojnë sipërfaqen në thellësi, pa krijuar një film shkëlqimi.
 • Vendosni 1 shtresë VIVE PRIMER.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C

Specifikime

 • Lloji: 100% astar akrilik me bazë uji.
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose llak pa ajër.
 • Rrallimi: 300 – 400% me ujë të pastër.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 15-20m² për litër për shtresë në sipërfaqet e përgatitura më parë, në varësi të përqindja e hollimit dhe thithjes së sipërfaqes.
 • Koha e tharjes: E prekni të thatë pas më pak se 1 orë dhe e rigjenjoni pas 2-3 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

17 m² / L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, mure, Suva, Tulla

Specifikime
Paketimi

0.75L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER
ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

500L4,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart