BOJË VIVECRYL THERMOELASTIC ECO

3,500L9,900L

VIVECRYL THERMOELASTIC ECO

Bojë akrilike izoluese termoprotektive ekologjike.

  • Termoprotektive
  • Kontribuon në kursimin e energjisë
  • Bojë e Çertifikuar e Ftohtë

3,500L9,900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

BOJË TERMOIZOLUESE – VIVECRYL THERMOELASTIC ECO

BOJË TERMOIZOLUESE – VIVECRYL THERMOELASTIC ECO është një akrilik ekologjik me cilësi të shkëlqyeshme, bojë termo-mbrojtëse dhe izoluese speciale për muret e jashtme. Ka materiale të veçanta të para me karakteristika termoizoluese, duke kontribuar në kursimin e energjisë, gjatë dimrit dhe verës. Ai ruan elasticitetin e tij midis -20 ° C deri 80 ° C dhe mbulon plotësisht të gjitha vijat ekzistuese të plasaritjeve dhe çarjet e vogla, duke ofruar hidroizolim të jashtëzakonshëm ndaj lagështisë. Për shkak të aditivëve të saj fungicid, ajo mbron sipërfaqen e filmit të bojës së thatë nga myku dhe njollat e gjelbra. Ajo ofron një sipërfaqe të shkëlqyeshme mat dhe nuancat e saj mbeten të pandryshuara për shumë vite. VIVECRYL THERMOELASTIC ECO është një bojë e ftohtë e çertifikuar e karakterizuar nga vlera e lartë e reflektimit diellor (SR), emetanca e lartë infra të kuqe (ε) dhe vlera e lartë e indeksit të reflektimit (SRI).

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Aplikoni astarin e bazuar në tretës ASTARI VIVEDUR ose astarin me bazë akrilike silikoni VIVECRYL PRIMER. Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C. Mos aplikoni, nëse shiu ose acari pritet në 24 orët e ardhshme. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes.

Aplikimi

  • Holloni me 5-10% ujë të pastër dhe trazojeni mirë para përdorimit.
  • Vendosni dy shtresa VIVECRYL THERMOELASTIC për një rezultat perfekt.
  • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura ndërmjet 10 ° C deri 35 ° C.
  • Mos aplikoni nëse shiu ose acari pritet në 24 orët e ardhshme.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: BOJË VIVECRYL THERMOELASTIC ECO

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 m²/L

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

3 Orë

Hollimi

5-10%

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJË VIVECRYL THERMOELASTIC ECO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJË VIVECRYL THERMOELASTIC ECO
BOJË VIVECRYL THERMOELASTIC ECO

3,500L9,900L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart