Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV

Vlerëso Produktin

Llak poliuretani transparent me bazë tretës me dy komponentë me filtra UV, i kuruar me poliizocianate alifatike, i përshtatshëm për mbrojtjen dhe dekorimin e veshjeve mikroçimento dhe sipërfaqeve të tjera ndërtimore.

Fushat e Aplikimit

 • Mbrojtja dhe dekorimi i sipërfaqeve çimento dhe metalike, guri natyror, poliester, dysheme industriale, epoksi dhe sisteme të tjera rrëshirë në ambiente të brendshme dhe të jashtme
 • Si një llak mbrojtës në pishina mbi shtresën epokside Neopox® Pool, duke ofruar rezistencë të mëtejshme ndaj kimikateve të klorimit dhe
  mbrojtja nga rrezatimi UV, duke rritur qëndrueshmërinë e veshjes epoksi duke vonuar fenomenin e shkumësimit (vetëm me shkëlqim
  versioni i Neodur® Varnish propozohet në aplikimet për pishina)

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV

Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV

Përshkrim

Llak poliuretani transparent me bazë tretës me dy komponentë me filtra UV, i kuruar me poliizocianate alifatike, i përshtatshëm për mbrojtjen dhe dekorimin e veshjeve mikroçimento dhe sipërfaqeve të tjera ndërtimore.

Fushat e Aplikimit

 • Mbrojtja dhe dekorimi i sipërfaqeve çimento dhe metalike, guri natyror, poliester, dysheme industriale, epoksi dhe sisteme të tjera rrëshirë në ambiente të brendshme dhe të jashtme
 • Si një llak mbrojtës në pishina mbi shtresën epokside Neopox® Pool, duke ofruar rezistencë të mëtejshme ndaj kimikateve të klorimit dhe
  mbrojtja nga rrezatimi UV, duke rritur qëndrueshmërinë e veshjes epoksi duke vonuar fenomenin e shkumësimit (vetëm me shkëlqim
  versioni i Neodur® Varnish propozohet në aplikimet për pishina)

Vetitë & Përparësitë

 • Mbron nga thithja e ujit dhe rrit forcën mekanike të veshjeve me mikroçimento dhe disa nënshtresave të tjera
 • Përmban filtra UV, duke ofruar rezistencë afatgjatë ndaj rrezatimit diellor dhe zverdhjes
 • Karakteristikat e shkëlqyera ngjitëse në sipërfaqe të shumta
 • Jep një fund me shkëlqim me fortësi të lartë
 • Rezistencë e lartë ndaj kimikateve (acidet e holluara, alkalet), gërryerjes dhe stresit mekanik
 • Ruajtje shumë e mirë e shkëlqimit edhe pas disa vitesh
 • Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj kushteve të pafavorshme të motit – i përshtatshëm për ndërtime në zonat ngjitur me detin
 • Aks i certifikuar CE. në EN 1504-2

Udhëzime për përdorim

Përgatitja e substratit

Sipërfaqja duhet të jetë e qëndrueshme, e pastër, e thatë, e mbrojtur nga lagështia në rritje dhe pa pluhur, vaj, yndyrë dhe materiale të lirshme.
Çdo material që ngjitet keq dhe veshjet më të vjetra duhet të hiqet dhe sipërfaqja duhet të pastrohet tërësisht nga mjetet e duhura mekanike ose kimike. Në varësi të substratit, mund të jetë përgatitja e duhur mekanike kërkohet, për të zbutur parregullsitë, për të hapur poret dhe për të krijuar kushtet optimale për ngjitjen.

Astar

Sidomos në rastin e një nënshtrese me mikroçimento, këshillohet që sipërfaqja të lyhet me astar hibrid Neodur®. Llak PR i holluar 25-30% w/w me ujë të pastër. Në këtë mënyrë, pamja natyrale e veshjes me mikroçimento është kryesisht i ruajtur, pa errësuar ndjeshëm ngjyrën e tij ose pa krijuar një efekt “të lagësht” pas aplikimit të Neodur® Llak.

Aplikacion

Dy përbërësit A dhe B përzihen në raportin e paracaktuar dhe përzihen për aplikim. 3 minuta me shpejtësi të ulët trazues elektrik derisa masa të jetë homogjene. Përzierja duhet të lihet për aplikim. 5 minuta dhe më pas, Neodur® Llakja aplikohet me rul, furçë ose spërkatje pa ajër, të paktën në dy shtresa. Për veti të përmirësuara kundër rrëshqitjes, është rekomandohet që shtresa përfundimtare e Neodur® Vernish të aplikohet pasi produkti të jetë përzier 1,5-2,5% w/w me aditiv kundër rrëshqitjes Neotex® Antiskid M.

Technical Data Sheet Neodur® Varnish

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV
Llak me shkëlqim poliuretani me filtra UV
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart