BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX

Vlerëso Produktin

Neopox® Pool është një shtresë epokside, me bazë tretës, me filtra UV të inkorporuar, e përshtatshme për pishina. Është shumë e qëndrueshme ndaj kimikateve të klorimit. I përshtatshëm për ndërtime dhe sipërfaqe poliesteri, që i nënshtrohen stresit të madh mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike. Produkti mund të aplikohet në pishina, depozita (për ujë jo të pijshëm, solucione të holluara acidesh dhe bazash), varka etj.

Fushat e aplikimit

 • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
 • Strukturat metalike

Karakteristikat dhe avantazhet

 • Rezistent në temperaturat ndërmjet -50°C dhe +140°C (rezistencë afatshkurtër). Rezistencë e përhershme midis -20°C dhe +70°C.
 • Përmban filtra UV
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, ujit të detit, acideve të holluara dhe alkaleve.
 • Rritja e rezistencës ndaj shkumës

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX

BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX

Neopox® Pool është një shtresë epokside, me bazë tretës, me filtra UV të inkorporuar, e përshtatshme për pishina. Është shumë e qëndrueshme ndaj kimikateve të klorimit. I përshtatshëm për ndërtime dhe sipërfaqe poliesteri, që i nënshtrohen stresit të madh mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike. Produkti mund të aplikohet në pishina, depozita (për ujë jo të pijshëm, solucione të holluara acidesh dhe bazash), varka etj.

Fushat e aplikimit

 • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
 • Strukturat metalike

Karakteristikat dhe avantazhet

 • Rezistent në temperaturat ndërmjet -50°C dhe +140°C (rezistencë afatshkurtër). Rezistencë e përhershme midis -20°C dhe +70°C.
 • Përmban filtra UV
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, ujit të detit, acideve të holluara dhe alkaleve.
 • Rritja e rezistencës ndaj shkumës

Paketimi

Komplete prej 1 kg, 5 kg dhe 10 kg në kanaçe prej kallaji (komponentët A dhe B kanë proporcion të caktuar të peshës)

Përgatitja e substratit

Betoni

Betoni duhet të jetë min. Klasa C20/25, me një rezistencë në tërheqje prej ≥1,5 MPa, dhe e lejuar të kurohet për të paktën 28 ditë, duke marrë të gjitha masat e nevojshme të mirëmbajtjes gjatë periudhës së kurimit të tij. Nënshtresa prej çimentoje duhet të jetë në rregull të përgatitura mekanikisht (p.sh. bluarje, fërkim me plumb, bluarje etj.) për të zbutur parregullsitë, për të arritur një sipërfaqe me teksturë të hapur dhe për të siguruar ngjitjen optimale.

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë dhe e mbrojtur nga lagështia në rritje, e qëndrueshme, e pastër dhe pa pluhur, yndyrë, vaj, etj. E shkrifët e lirshme
materiali duhet të hiqet plotësisht duke pastruar ose lëmuar me një makinë të përshtatshme dhe një fshesë me thithje të lartë. Sipërfaqja duhet të jetë sa më e lëmuar dhe e sheshtë, si dhe e vazhdueshme (d.m.th. pa zbrazëti, të çara etj.) Riparimet e nënshtresës, mbushja e fugave, vrimave/boshllëqeve dhe nivelimi i sipërfaqes duhet të kryhen duke përdorur të përshtatshme produkte riparimi, të tilla si llaçi i derdhur epoksi-çimento Epoxol® CM dhe stuko epoksi Epoxol® Putty, ose/dhe një përzierje e Epoxol® Primer SF-P dhe Quartz Sand Μ-32 (raporti tregues i përzierjes 1:1-2 w/w), pas asistimit të duhur.

Sipërfaqet metalike (hekur-çelik)

Sipërfaqet metalike duhet të përgatiten siç duhet me rërë ose lëmim me furçë teli dhe duhet të jenë të thata, të lira. nga pluhuri, papastërtitë, substancat e yndyrshme dhe vajore, si dhe çdo veshje që ngjitet dobët. Në zonat e ndryshkura rekomandohet aplikoni lokalisht konvertuesin kimik të ndryshkut Neodur® Metalforce. Sipërfaqet e reja metalike duhet të lyhen me tretës Neotex® 1021.

 

Technical Data Sheet Neopox® Pool

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX
BOJE PISHINASH EPOKSIDE NEOTEX
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart