Boje epoxide 2 komponent për dysheme

Vlerëso Produktin

Neopox® Special është një bojë epokside me bazë tretës me dy përbërës, e përshtatshme për përdorim në sipërfaqet ndërtimore, metalike dhe GRP që pësojnë stres të konsiderueshëm mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike.

Fushat e Aplikimit

 • Dyshemetë e industrive, magazina, vende të servisit të makinave
 • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
 • Sipërfaqe të brendshme metalike dhe poliester

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

Boje epoxide 2 komponent për dysheme

Boje epoxide 2 komponent për dysheme

Neopox® Special është një bojë epokside me bazë tretës me dy përbërës, e përshtatshme për përdorim në sipërfaqet ndërtimore, metalike dhe GRP që pësojnë stres të konsiderueshëm mekanik dhe kanë nevojë për rezistencë kimike.

Fushat e Aplikimit

 • Dyshemetë e industrive, magazina, vende të servisit të makinave
 • Pishina, tanke, shatërvanë, varka
 • Sipërfaqe të brendshme metalike dhe poliester

Vetitë/Përparësitë

 • Rezistent në temperaturat ndërmjet -50°C dhe +140°C (rezistencë afatshkurtër). Rezistencë e përhershme midis -20°C dhe +70°C.
 • Neopox® Special nuk kërkon paraprakisht mbushjen e nënshtresës. Në raste të veçanta kërkohet përdorimi i Epoxol® Primer
 • Rezistencë e shkëlqyer ndaj ujit, ujit të detit, alkaleve, derivateve të naftës, atmosferës industriale dhe kushteve të pafavorshme të motit. Rezistencë e mirë ndaj tretësve dhe acideve të holluara.
 • I përshtatshëm dhe si veshje mbrojtëse për impiantet e pastrimit biologjik.
 • Përdorimi i gjerë i aplikacioneve me të njëjtin material.
 • Gama e gjerë e ngjyrave bazë.
 • Në përputhje me rregulloren 2004/42/EC për kufizimin e V.O.C. në bojëra dhe llaqe.
Përgatitja e substratit

Betoni duhet të jetë min. Klasa C20/25, me një rezistencë në tërheqje prej ≥1,5 MPa, dhe e lejuar të kurohet për të paktën 28 ditë, duke marrë të gjitha masat e nevojshme të mirëmbajtjes gjatë periudhës së kurimit të tij. Nënshtresa prej çimentoje duhet të jetë në rregull të përgatitura mekanikisht (p.sh. bluarje, fërkim me plumb, bluarje etj.) për të zbutur parregullsitë, për të arritur një sipërfaqe me teksturë të hapur dhe për të siguruar ngjitjen optimale.

Sipërfaqja duhet të jetë e thatë dhe e mbrojtur nga lagështia në rritje, e qëndrueshme, e pastër dhe pa pluhur, yndyrë, vaj, etj. E shkrifët e lirshme materiali duhet të hiqet plotësisht duke pastruar ose lëmuar me një makinë të përshtatshme dhe një fshesë me thithje të lartë.

Sipërfaqja duhet të jetë sa më e lëmuar dhe e sheshtë, si dhe e vazhdueshme (d.m.th. pa zbrazëti, të çara etj.)

Riparimet e nënshtresës, mbushja e fugave, vrimave/boshllëqeve dhe nivelimi i sipërfaqes duhet të kryhen duke përdorur të përshtatshme produkte riparimi, të tilla si llaçi i derdhur epoksi-çimento Epoxol® CM dhe stuko epoksi Epoxol® Putty, ose/dhe një përzierje e Epoxol® Primer SF-P dhe Quartz Sand Μ-32 (raporti tregues i përzierjes 1:1-2 w/w), pas asistimit të duhur.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “Boje epoxide 2 komponent për dysheme”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Boje epoxide 2 komponent për dysheme
Boje epoxide 2 komponent për dysheme
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart