ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI

Vlerëso Produktin

Vetitë

 • Primer epoksi me dy komponentë, pa tretës,
 • Ofron rezistencë të mirë ndaj alkaleve.
 • I përshtatshëm për përdorim të brendshëm.
 • Mund të aplikohet në sipërfaqe poroze të lagura ose me lagështi.
 • Mund të përdoret si izolues i pastër.
 • Lidhja e betonit të vjetër me të ri.

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI

ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI

Primer epoksi me dy komponentë, pa tretës, për sipërfaqe të lagura\

Fushat e aplikimit

Dyshemetë (fabrikash, laboratorësh, magazinash, superstore, vendparkimesh, garazhesh, thertoresh, dhomash, spitalesh, shkollash etj.), ku betoni është i lagësht dhe uji grumbullohet në poret duke siguruar lidhje të mjaftueshme me sipërfaqen. I përshtatshëm edhe për stabilizimin e sipërfaqeve të vjetra me bazë çimento.

Vetitë

 • Primer epoksi me dy komponentë, pa tretës, me ngjitje shumë të fortë në nënshtresa me bazë çimento.
 • Ofron rezistencë të mirë ndaj alkaleve.
 • I përshtatshëm për përdorim të brendshëm.
 • Mund të aplikohet në sipërfaqe poroze të lagura ose me lagështi.
 • Mund të përdoret si izolues i pastër.
 • Lidhja e betonit të vjetër me të ri.

Fusha e aplikimeve

 • Dyshemetë betoni të lagura (me ujë të grumbulluar në pore – pa u ngritur lagështia) të cilat do të mbulohen me sisteme ose veshje rrëshinore (Epoxol®, Neopox®, Neodur®)
 • Si astar i nënshtresave çimento me të cilat do të mbulohen
 • Sisteme hidroizoluese Neoproof® Polyurea
 • Si pengesë e avullit të ujit
 • Si lidhës për llaçët me rrëshirë të destinuar për lëmim, nivelim, riparimi etj.
 • Si lidhës ndërmjet betonit të vjetër dhe atij të ri

Vetitë – Përparësitë

 • Ngjitje e shkëlqyer në nënshtresa çimento, edhe kur ato janë të ngopura me ujë
 • Vepron si pengesë e avullit të ujit (Klasa III) kur aplikohet në trashësi të shtuar
 • Rezistencë e lartë kimike (alkalet, acidet e holluara, etj.)
 • I përshtatshëm për përzierje me rërë kuarci të madhësive të ndryshme kokrrizash për krijimin e shumë qëllimeve llaçe rrëshirë
 • Ideale për stabilizimin dhe mbylljen e betonit dhe nënshtresave të tjera poroze

 

Technical Data Sheet Neopox® Primer WS

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI
ASTAR EPOKSID PËR SIPËRFAQE ME LAGËSHTI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart