KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI

Vlerëso Produktin

900L

BIOFINISH PRO

Për krijimin e sipërfaqeve të lëmuara dhe perfekte

900L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI

KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI me bazë gëlqere të përgatitur në fabrikë e destinuar për përdorim të brendshëm. Me qëllim për përfundimin e butë të sipërfaqeve të mureve dhe tavaneve, të suvatuara me gëlqere-çimento suva si Knauf Biorit 110.

 • Produkt pluhur
 • Masë e butë e bazuar në polimer
 • Material nivelimi
 • Përgatitja e përfunduar e suvasë dhe betonit
 • Nivelimi i sipërfaqes së pllakave të gipsit për të arritur nivelin e cilësisë K3 dhe K4
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Orari i gjatë i punës i hapur
 • Lëmohet lehtë
 • E bardha polare
 • Përzierja manuale dhe makinerike e materialit pa gunga
 • Zbatim manual me mistri ose shpatull (jastëk zbutës).
 • Koha e hapur e punës – 20 min nga aplikimi

Përbërja e produktit: Gëlqere, lidhës hidraulik, pluhur guri, aditivë për punueshmërinë.

Magazinimi: në paleta druri në në një vend të thatë.

Cilësia: Produkti i nënshtrohet kontrollit të përhershëm të cilësisë dhe mban shenjën CE. Përdorni materialin brenda 12 muaj nga data e prodhimit.

Punime përgatitore

Sipërfaqja mbi të cilën vendoset stuko duhet të jetë e thatë, pa pluhura, e degretizuar, mbajtës i ngarkesës, e rrafshët, pa të çara dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen e stukos.

Përzierja e materialeve

Zbatimi manual:

Përzieni përmbajtjen e paketuar me rreth. 10 litra ujë dhe përzieni derisa masa të homogjenizohet. Pas kësaj, lini materialin të qëndrojë për 10 minuta dhe pastaj përsëri trazojeni që të arrihet konsistenca, nëse është e nevojshme, rregullohet duke shtuar ujë ose përmbajtje. Pastroni mjetet e punës me ujë menjëherë pas përdorimit.

Performanca

Masa e stukos zbatohet me dorë, me një mistri. Aplikoni materialin në të paktën dy shtresa. Vendosni shtresën e parë në një trashësi prej 1 mm dhe pas afërsisht. Aplikoni shtresën tjetër për 5 orë. Materiali pas tharjes së plotë, përfundoni sipërfaqen me letër të imët letër zmerile. Trashësia maksimale totale e materialit të aplikuar është 3 mm.

Temperatura e funksionimit

Materiali nuk duhet të aplikohet në temperatura të ajrit dhe substratit nën + 5 ° C dhe më e lartë se 25 ° C. Mbroni stukon e sapo aplikuar nga ngrica, tharje shumë të shpejtë dhe acari.

Shënime speciale

Përzieni materialin vetëm me ujë të pastër dhe pa shtuar aditivë. Sipërfaqja e aplikuar me stuko Knauf Biofinish është e përshtatshme për lyerje me ngjyra shpërndarëse. Nuk rekomandohet të ngjitni letër-muri mbi sipërfaqen e lëmuar me Biofinish.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

Specifikime: KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI

Paketimi

25kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI
KNAUF BIOFINISH PRO – STUKO PATINIMI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart