PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI

Vlerëso Produktin

1,100L

Knauf Perlfix është një ngjitës me bazë gipsi në formë pluhuri për ngjitjen e pllakave të gipsit në mur si suva e thatë.

1,100L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI KNAUF

PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI KNAUF me shtimin e aditivëve gjatë prodhimit të stukos të gipsit.

PËRPARËSITË

 • Thjeshtësia e përgatitjes
 • Aftësi më e mirë ngjitëse
 • Ngjitet gjithashtu në sipërfaqe që nuk janë krejtësisht të rregullta
 • Ngjit një larmi të madhe të fletëve dhe materialeve izolues
 • Të pandryshueshëm me kalimin e kohës
 • Rritje e shpejtë e rezistencës me forcim
 • Përzierje e gatshme në formë pluhuri
 • Me bazë gipsi
 • E frytshme
 • Me fillimin e tharjen, fillon edhe fortësimi i masës
 • Përzihet mirë

Përgatitja

Përhapeni Knauf-Perlfix në mënyrë të barabartë në një enë plastike që përmban ujë të pastër, jo shumë i lartë, për sa kohë që pluhuri ka thithi të gjithë ujin dhe pastaj përzihet me mjete të përshtatshme (stërvitje elektrike e përshtatshme fuqia e pajisur me mikser ose miks me dorë) derisa të merret një masë ngjitëse mjaft pastë, jo shumë e vështirë. Rekomandohet të gatuhet një sasi e Knauf Perlfix jo më e lartë se ajo që pret përdorni në rreth 1 1/2 orë punë. Të gjitha mjetet e përdorura për përgatitjen nga brumi duhet të lahet tërësisht pas përdorimit, si çdo mbetje e materialit i ngurtësuar mund të zvogëlojë kohën e vendosjes së Knauf-Perlfix në përzierjen tjetër.

Fusha e aplikimit

Knauf-Perlfix përdoret në përputhje me udhëzimet të prodhuesit dhe standardet DIN 18181 për aplikimet e mëposhtme:

 • Lidhja e fletëve të Knauf në muraturë ose beton (shih fletën e të dhënave Knauf W611 – suva e thatë).
 • Ngjitja e lsolastrit të Knauf, me polisterol shkumë (PSE), polistiren e extruduar (XPS), Lesh mineral (LM) ose fibra poliesteri (FPE). në mure në përgjithësi (shih fletën teknike të të dhënave Knauf W61).
 • Lidhja e materialeve izoluese në përgjithësi. NB: në rastin e lidhjes së leshit mineral aplikimi i Knauf-Perlfix duhet të jetë kryhet duke përhapur ngjitësin në të gjithë sipërfaqen të vetë Leshit Mineral.

Shihni të gjithë gamën tonë KNAUF

Media Sociale facebook instagram

Specifikime: PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI

Paketimi

30kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI
PERLFIX NGJITËS ME BAZË GIPSI
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart