ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH

Vlerëso Produktin

10,500L

ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH

Membranë hidroizoluese e lëngshme poliuretani me një përbërës për tarraca të sheshta.

SKU: N/A Tags: ,

10,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH

ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH është membranë hidroizoluese e lëngshme me një përbërës, poliuretani, për tarraca të sheshta dhe ballkone, duke ofruar veti të larta mekanike, kimike, termike, UV dhe rezistencës ndaj motit. Formon një membranë uniforme, elastike dhe të përshkueshme nga avulli, pa tegela ose nyje. Zbatohet edhe në nënshtresa të parregullta. Certifikuar sipas EN 1504-2 dhe klasifikuar si një shtresë për mbrojtjen sipërfaqësore të betonit. E shënuar me CE.

ISOFLEX-PU 510 është një komponentësh, poliuretanik, membranë hidroizoluese e lëngshme e cila ofron:

 • Hidroizolim mekanike, kimik, termik, UV dhe vetitë e rezistencës ndaj motit, elastomerike, hidrofobe rrëshira poliuretani. Krijon një membranë të vazhdueshme, elastike, e papërshkueshme nga uji, e avullueshme, pa tegela ose nyje. Lidhje e shkëlqyeshme me substrate  si betoni etj
 • Zbatueshmëria edhe te nënshtresat e parregullta.
 • Një zgjidhje e përballueshme ekonomike dhe e besueshme për hidroizolim.
 • Disponueshmëria në të bardhë dhe ngjyra të tjera. Kur zgjedhja është ngjyra e errët e ISOFLEX-PU 510 zgjedhur si një shtresë e ekspozuar, është e nevojshme të aplikohet më parë me një shtresë TOPCOAT-PU 720 me të njëjtën ngjyrë.

Fushat e aplikimit

ISOFLEX-PU 510 është i përshtatshëm për hidroizolim:

 • Tarraca dhe ballkone të sheshta, e ekspozuar si cipë hidroizoluese
 • Nën shtresat e pllakave në kuzhina, banjo, ballkone dhe çati të sheshta, të gjata sa kuarci rëra është transmetuar në shtresën e saj të fundit
 • Nën bordet e izolimit termik në çatitë e sheshta
 • Në punët e ndërtimit, siç janë autostradat, kuvertën e urës, tunelet, etj.
 • Themelet
 • Pllaka gipsi dhe çimentoje 
 • Shtresat e vjetra të membranave bituminoze .
 • Shkumë poliuretani
 • Sipërfaqet metalike

Përgatitja e substratit

Në përgjithësi, nënshtresa duhet të jetë e thatë (lagështi përmbajtje <4%), e pastër, pa yndyrë, pa grimca të lirshme , pa pluhuri etj.

Zbatimi – Konsumi

Para aplikimit, rekomandohet që të përzieni ISOFLEX-PU 510, derisa të homogjenizohet plotësisht. Përzierja e tepërt duhet të shmanget, në mënyrë që parandalojnë bllokimin e ajrit në material.

ISOFLEX-PU 510 aplikohet me furçë ose rul në dy shtresa. Shtresa e parë aplikohet 2-3 orë pas astarit dhe ndërsa PRIMER-PU 100 është akoma ngjitëse. Shtresa e dytë duhet të zbatohet në mënyrë të tërthortë pas 8-24 orësh, në varësi të kushteve të motit.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona ISOMAT

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

1.0-1.5kg/m2

Specifikime
Paketimi

25kg

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH
ISOFLEX-PU 510 – HIDROIZOLUES TARRACASH
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart