SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike

3,000L8,500L

Bojë silikoni ekologjike 100% akrilike. Ajo shkëlqen në krahasim me bojërat akrilike konvencionale, sepse siguron hidroizolim të lartë, frymëmarrje të lartë dhe veprim anti-myk.

3,000L8,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike

SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike ekologjike me cilësi të lartë, për lyerjen dhe mbrojtjen e muraturave të jashtme me një kombinim të rrëshirave silikoni dhe 100% akrilike. Hidroizolon dhe lejon frymëmarrjen më të lartë të mundshme të sipërfaqes së lyer. Kjo siguron mbrojtjen e sipërfaqes nga ënjtja, qërimi, ndërsa në të njëjtën kohë siguron mbrojtjen më të mirë të izolimit termik të murit. Funksionon butë, përhapet mrekullisht dhe ka efikasitet dhe mbulim të lartë. Ka ngjitje të fortë dhe rezistencë ndaj alkaleve, rrezatimit ultraviolet dhe kushteve të pafavorshme të motit, duke siguruar mbrojtje afatgjatë të mureve. Sistemi ekologjik i bojës dhe mbrojtjes Smaltoplast Universal Primer dhe SMALTOPLAST SILICONE siguron një pengesë të fortë ndaj ndotësve të ajrit dhe mbron muraturat nga karbonizimi. Për shkak të përbërjes së tij mbron filmin e bojës nga rritja e mykut dhe kërpudhave, veçanërisht në sipërfaqet me probleme lagështie. Rekomandohet shumë për restaurimin e ndërtesave historike dhe të listuara. I përshtatshëm për sistemet e izolimit termik të jashtëm.

  • Veprim anti-myk
  • Mbulim i lartë
  • Mbrojtja afatgjatë
  • Ngjyra të pandryshuara
  • Performancë e lartë
  • Hidroizolim i fortë

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni plotësisht sipërfaqet nga pluhuri, vajrat, grimcat e lirshme, mbetjet e mykut, etj. Sipërfaqet e reja përgatiten me Smaltoplast Universal Primer të holluar deri në 100% me ujë. Sipërfaqet me një problem të njollave të nikotinës, tymrave të shkarkimit, duhanit, markerëve, bojërave, kërpudhave, mykut, lagështisë, vajrave, mbishkrimeve ose sipërfaqeve të vjetra duhen lyer me hidro SMALTOX.

APLIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Përhapni ngjyrën në mënyrë të barabartë. Vendosni dy shtresa silikoni SMALTOPLAST. Minimizoni përdorimin e bojës: do t’ju duhet për një sipërfaqe prej 10m2 dhe dy shtresa 1.6Lt bojë. Propozimi! Ulni numrin e përgjithshëm të shtresave të ngjyrave të errëta, duke aplikuar para SMALTOX hidro ose SMILTOPLAST SILIKON në hije gri S1502-Y për aplikimin e nuancave të verdha, S 1502- R e kuqe etj. Ose Silikoni SMALTOPLAST në hije të të njëjtit ton nga një bazë më mbuluese.

 

Specifikime: SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 – 13 (m² / Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

8-15 %

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure, Suva

Specifikime
Paketimi

3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike
SMALTOPLAST SILICONE – Bojë 100% Akrilike

3,000L8,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart