SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE

700L7,000L

Nr 1 ekologjike, me cilësi të lartë, erë të ulët 100% bojë akrilike për përdorim të jashtëm. Ngjitje e fortë dhe rezistencë alkali. Mbrojtje afatgjatë ndaj rrezatimit UV dhe kushteve të pafavorshme të motit.

700L7,000L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE

SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE ekologjike, me cilësi të lartë, erë të ulët 100% bojë akrilike e emulsionit për përdorim të jashtëm. Mund të përdoret për të lyer mure dhe sipërfaqe muresh të reja ose të vjetra. Ka ngjitje shumë të mirë dhe rezistencë alkali. Qëndrueshmëria ndaj rrezatimit UV dhe kushteve të vështira të motit është e shkëlqyeshme, si dhe rezistenca ndaj ujit. Lehtë për tu aplikuar me nivelim shumë të mirë, duke pasur fuqi të lartë mbuluese. Ngjyrat që zgjasin gjatë në kohë edhe kur janë të forta. Përmbajtja e minimizuar e substancave të rrezikshme. Përbërjet organike të paqëndrueshme të reduktuara (VOCs).

  • Erë e ulët
  • Ngjitje e shkëlqyeshme
  • Rezistenca ndaj alkaleve
  • Hidroizolim i mirë
  • Lehtë për tu aplikuar
  • Rezistenca UV

Përgatitja e sipërfaqes

Pastroni sipërfaqen nga pluhuri, vaji, bojërat e lirshme dhe lagështia. Fërkoni me letër zmerile sipërfaqet e mureve dhe aplikoni astar te pjesët e lyera më parë me gëlqere të bardhë ose të pa lyera ndonjëherë me Primer Universal Smaltoplast, ndërsa sipërfaqe shumë të “ndyra” (lagështirë, nikotinë, bojë, kërpudha, grafite, njolla vaji etj.) duhet të plotësohen me astarin special SMALTOX hidro ose SMALTOX mono.

APLIKIKIMI

Përzieni mirë para përdorimit. Aplikoni në mënyrë uniforme 1 ose 2 shtresa Smaltoplast 100% Akrilik. Minimizimi i përdorimit të bojës: për një sipërfaqe prej 10 m², 1,6lt të bojë është e nevojshme për dy shtresa. Këshilla! Për nuancat e errëta, në mënyrë që të minimizojmë numrin e duarve, ne pro-pozojnë për të aplikuar si shtresa e parë SMALTOX hidro ose Smaltoplast 100% Akrilik në gri S1502-Y për nuancat e verdha, S1502-R për nuancat e kuqe ose ngjyrë e çelët e së njëjtës nuancë, e cila prodhohet nga një bazë me mbulim më të mirë.

KUSHTET E APLIKIMIT

Temperatura 8-30 ºC dhe lagështia relative më e ulët se 80%. Përkundrazi kushtet e motit mund të degradojnë cilësinë e bojës. Betonet ose muraturat e reja duhet të thahen për një periudhë prej 3-4 javësh para se të bëhet astari.

Specifikime: SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

11 – 13 (m²/Lt)

Rezultati Pas Lyerjes

Mat

Koha e Tharjes

1 Orë

Hollimi

8-15 %

Sipërfaqe Përdorimi

Beton, Gips, mure

Specifikime
Paketimi

1L, 3L, 10L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE
SMALTOPLAST BOJË 100% AKRILIKE

700L7,000L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart