HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF

Vlerëso Produktin

2,000L5,500L

VIVE ROOF

Bojë e papërshkueshme nga uji elastomerike.

  • Ekonomike për para dhe e besueshme
  • Ngjyrë e Çertifikuar e Ftohtë
  • Ultra Adherent
  • I papërshkueshëm nga uji
  • Elasticiteti dhe rezistenca ndaj kushteve të motit
SKU: N/A Tags: ,

2,000L5,500L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF

HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF është një bojë hidroizoluese që përfaqëson zgjidhjen ekonomike dhe të besueshme për hidroizolimin e çative të betonit ose tjegullave dhe skajeve të tyre të betonit, dritareve të fjetjes etj. Është bojë e ftohtë e çertifikuar që shfaq një vlerë të lartë të ripërtëritjes diellore (SR), emitancë të lartë infra të kuqe (ε) dhe të lartë vlera e indeksit të reflektimit (SRI). Shfaq elasticitet dhe rezistencë të lartë ndaj kushteve të pafavorshme të motit. VIVE ROOF është në dispozicion në 3Lt & 9Lt.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet me defekt dhe ngjitje dobët, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni STOKOS VIVEDUR. Për sipërfaqe të reja ose të veshura me shkumës: Aplikoni astarin e bazuar në tretës ASTARI VIVEDUR holluar deri në 20% me tretës furçë ose VIVECRYL PRIMER të holluar deri në 30% me ujë të pastër.

Aplikimi

  • Gati për përdorim.
  • Vendosni një shtresë VIVE ROOF të ndjekur nga një shtresë e dytë 24 orë më vonë. Një normë totale e përhapjes prej 0.8 lt / m² rekomandohet për rezultatet më të mira.
  • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C.
PAS PERDORIMIT
Hiqni sa më shumë bojë nga furçat dhe rrotullat përpara pastrimit • Pastroni furçat dhe pajisjet me ujë dhe solucion pastrues pas përdorimit.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

2 m²/L

Koha e Tharjes

3 Orë

Hollimi

Gati për përdorim

Sipërfaqe Përdorimi

Beton

Specifikime
Paketimi

3L, 9L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF
HIDROIZOLUES TARRACE – VIVE ROOF

2,000L5,500L

Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart