HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH

8,200L

AQUABLOCKER EXPRESS

Hidroizolues osmozik I përshtatshëm për kontakt me ujë të pijshëm, për hidroizolimin e mureve dhe strukturave te betonit. Aquablocker Express është një produkt I parapergatitur me baze çimento, agregateve me granulometri te seleksionuar dhe adetive special. Kur përzihet me ujë, Aquablocker Express mund të aplikohet me malle, furçë ose me sprucim duke ofruar ngjitshmeri optimale me substratit, edhe në prani të presionit të lehtë negativ.

8,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 0

HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH

HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH AQUABLOCKER EXPRESS

Hidroizolues osmozik I përshtatshëm për kontakt me ujë të pijshëm, për hidroizolimin e mureve dhe strukturave te betonit. Aquablocker Express është një produkt I parapergatitur me baze çimento, agregateve me granulometri te seleksionuar dhe adetive special. Kur përzihet me ujë, Aquablocker Express mund të aplikohet me malle, furçë ose me sprucim duke ofruar ngjitshmeri optimale me substratit, edhe në prani të presionit të lehtë negativ.

PROCEDURA E APLIKIMIT

A) Pergatitja e shtreses
Sipërfaqja që do të hidroizolohet duhet të jetë e pastër dhe të forte mekanikisht. Hiqen pjesët e thërrmueshëm ose të lirshme, pluhur, llaqe dhe bojë eleminohen me ane mekanike, ose me presion të lartë uji. Plasaritjet dhe te çarat riparrohen me FIBREN GP-70.

B) Përgatitja e produktit
Hidh 7.0-7.5 litra ujë në një enë të përshtatshme dhe ngadalë shtoni Aquablocker Express, ndërsa përzierja behet me një mikser elektrik. Përzijeni produktin për disa minuta, duke u kujdesur të përzieni të gjithë sasine e produktit, derisa llaçi te mos kemi pranine e kokrrizave. Lini materialin të qëndrojë për rreth 10 minuta dhe riperzijeni para perdorimit

C) Aplikimi i produktit
Aplikoni Aquablocker Express me anen e një furçë, mistri apo pompe. Aplikimi me furçë kërkon 2-3 shtresa. Sigurohuni qe shtresa e mëparshëm është e thatë para se të aplikoni shtresen e ardhshëm. Për të pasur aderimin te përsosur mes shtresave, është e rekomandueshme të mos e kalojë 24 orë. Kur aplikimi behet me spërkatje, një makinë normale llacrash mund të përdoret për të bërë të sigurt përzierjen e produktit. Trashësia e fundit e Aquablocker Express duhet të jetë rreth 2 mm. Aquablocker Express nuk mund të jetë ekspozuar ndaj çdo lloj trafiku. Kur aplikohet mbi dysheme apo sipërfaqe që i nënshtrohen aksidentale rënie e objekteve që mund të shkaktojnë dëme, ajo duhet të mbrohet.

KONSUMI
Rreth 1.6 kg/m2 për mm trashësi.
PAKETIMI
Aquablocker Express është e paketuar ne thase nga 25 kg.
RUAJTJA
Aquablocker Express mund të ruhen për deri në 12 muaj në paketimin origjinal në një vend të thatë.

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specifikime: HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH

Paketimi

25kg

Ngjyra

Gri

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH
HIDROIZOLUES NJË KOMPONENTËSH
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart