HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX

Vlerëso Produktin

1,200L

Smalt i fortë silikoni shumë i qëndrueshëm në shkëlqim dhe përfundim saten, i përshtatshëm për çdo sipërfaqe metalike që kërkon mbrojtje prej kohësh. Fuqia e lartë e mbuluese dhe shkëlqimi i pandryshuar me kalimin e kohës. Fortësi e sipërme pa shtuar katalit. Në dispozicion në 3 nuanca të gatshme. Gjithashtu, smalt metalik i ashpër prej silikoni në 3 nuanca të bëra gati Ari, Argjendi, Bronzi dhe thellësia e veçantë e ngjyrave, thekson në mënyrë ideale detaje mbi strukturat prej çeliku, të tilla si shtizat, harqet, etj.

1,200L

Shto te të preferuaratAdded to wishlistRemoved from wishlist 1

HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX

HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX me alkid silikoni bazë solventi me përfundim të ngurtë , me qëndrueshmëri të shkëlqyeshme, i përshtatshëm për përdorim të jashtëm në metal. Ai formon një film shumë të fortë, pa shtimin e katalitit, duke mbajtur shkëlqimin dhe hijen e tij të pandryshuar, edhe nëse ekspozohet ndaj kushteve të pafavorshme të motit ose larjes. Ajo ofron veti të shkëlqyeshme mbulimi, si dhe veti të shkëlqyera të punës dhe nivelimit. Mund të rilyhet me çdo shtresë të sipërme alkide ose akrilike.

  • Smalto e fortë alkid silikoni
  • Fortësia e sipërme
  • Qëndrueshmëri ultra e lart

NGJYRA

E disponueshme në të bardhë, të zezë dhe jeshile me shkëlqim dhe në satin. në ar, bronz dhe argjend në shkëlqim dhe në një numër të pakufizuar hije përmes Sistemit të Ngjyrosjes Colorfull të Vitex.

Përgatitja e sipërfaqes

Sipërfaqet duhet të pastrohen me Solvent T 300, të jenë të lëmuara dhe të thata, pa pluhur, yndyrë ose ndryshk dhe rërë. Sipërfaqet metalike duhet të jenë të veshura me një astar antikorozive (Primer Anti-Rust, Minio New Type ose Metal Primer). Sipërfaqet metalike me shkëlqim (alumini, çeliku i galvanizuar, etj.) Duhet së pari të lyhen me Primer për Sipërfaqe me shkëlqim ose Primer Wash Wash.

APLIKIMI

Përzjeni mirë para përdorimit. Vendosni dy shtresa me rul ose furçë të holluar deri në 5% me Brush Solvent T 300. Mos aplikoni në temperatura nën 5oC, mbi 35oC dhe / ose lagështi relative mbi 80 % Touchshtë e thatë pas 2-3 orësh dhe mund të rilyhet pas 16-18 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Lejoni të paktën 30 ditë para pastrimit dhe larjes së sipërfaqeve të pikturuara rishtas me Heavy Metal Silicon. Pastroni veglat, furçat, njollat ​​e dyshemesë, etj. Me Brush Solvent T 300 dhe më pas me ujë me sapun ose detergjent. Përdorni Spray Gun Solvent T 350 për të pastruar pistoletat me spërkatje.

Specifikime: HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX

Karakteristikat Kryesore
Mbulimi

13-15m2/lt

Rezultati Pas Lyerjes

Me Shkëlqim, Satin

Koha e Tharjes

2-3h

Hollimi

Solvent 5%

Sipërfaqe Përdorimi

Metal

Specifikime
Paketimi 0.75 L

Vlerësimi nga Blerësit

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Shkruaj një Vlerësim

Nuk ka ende vlerësime.

Ji i pari që vlerëson “HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX
HEAVY METAL SILICON – SMALTO VITEX
Dërgo mesazh në Whatsapp.
Bojra Tirana
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart